Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Sulejówek
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Dworek Milusin

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku mieści się w Dworku Milusin, zwanym też Willą Milusin. Dworek powstał w 1923 roku wg projektu wybitnego polskiego architekta - Kazimierza Skórewicza, po czym został ofiarowany Marszałkowi Piłsudskiemu, który mieszkał tu wraz z rodziną w latach 1923-26.

Muzeum w Sulejówku jest współprowadzone przez Fundację Rodziny Józefa Piłsudskiego i tworzone również w oparciu o współpracę z młodszą córką Piłsudskiego - Panią Jadwigą Jaraczewską.

Sulejówek
Sulejówek


Choć oficjalne otwarcie Muzeum jest planowane na 2017 rok, już teraz w ograniczonych godzinach jest udostępniane turystom indywidualnym i grupom zorganizowanym. Wstęp jest bezpłatny.

Zwiedza się nie tylko samą willę, ale również jej obejście, gdzie już powstały pierwsze elementy wystawy. Celem nadrzędnym Muzeum jest przedstawienie bogatej biografii Józefa Piłsudskiego - patrioty, żołnierza oraz męża stanu. Ważne jest upowszechnienie w młodym pokoleniu wyznawanych przez Piłsudskiego wartości - dumy narodowej i patriotyzmu, poświęcenia, szacunku dla tradycji, ale też tolerancji dla odmienności narodowych i religijnych, a nawet gotowości do współdziałania z ludźmi o innych przekonaniach w imię nadrzędnych wartości - wolności i niepodległości. 

Sulejówek
Sulejówek

Niedaleko willi Milusin, w centrum Sulejówka stanęła w 2010 roku ławeczka Piłsudskiego, przedstawiająca go z dwoma córkami, która ma na celu uczczenie jego pamięci.

Muzeum Józefa Piłsudskiego
ul. Oleandrów 5, Sulejówek
tel. 22/ 842-04-25
muzeum@muzeumpilsudski.pl
www.muzeumpilsudski.pl

Sulejówek
Sulejówek


Informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: 10:00–17:00
  • czwartek: 10:00–17:00
  • piątek: 10:00–19:00
  • sobota: 10:00–19:00
  • niedziela: 10:00–19:00

Noclegi w Sulejówku

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sulejówek
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 6)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024