Sulejówek

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

(4.5 głosów: 6)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Dworek Milusin

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku mieści się w Dworku Milusin, zwanym też Willą Milusin. Dworek powstał w 1923 roku wg projektu wybitnego polskiego architekta - Kazimierza Skórewicza, po czym został ofiarowany Marszałkowi Piłsudskiemu, który mieszkał tu wraz z rodziną w latach 1923-26.Muzeum w Sulejówku jest współprowadzone przez Fundację Rodziny Józefa Piłsudskiego i tworzone również w oparciu o współpracę z młodszą córką Piłsudskiego - Panią Jadwigą Jaraczewską.

Sulejówek
Sulejówek

Choć oficjalne otwarcie Muzeum jest planowane na 2017 rok, już teraz w ograniczonych godzinach jest udostępniane turystom indywidualnym i grupom zorganizowanym. Wstęp jest bezpłatny.Zwiedza się nie tylko samą willę, ale również jej obejście, gdzie już powstały pierwsze elementy wystawy. Celem nadrzędnym Muzeum jest przedstawienie bogatej biografii Józefa Piłsudskiego - patrioty, żołnierza oraz męża stanu. Ważne jest upowszechnienie w młodym pokoleniu wyznawanych przez Piłsudskiego wartości - dumy narodowej i patriotyzmu, poświęcenia, szacunku dla tradycji, ale też tolerancji dla odmienności narodowych i religijnych, a nawet gotowości do współdziałania z ludźmi o innych przekonaniach w imię nadrzędnych wartości - wolności i niepodległości. 

Sulejówek
Sulejówek

Niedaleko willi Milusin, w centrum Sulejówka stanęła w 2010 roku ławeczka Piłsudskiego, przedstawiająca go z dwoma córkami, która ma na celu uczczenie jego pamięci.Muzeum Józefa Piłsudskiego
ul. Oleandrów 5, Sulejówek
tel. 22/ 842-04-25
muzeum@muzeumpilsudski.pl
www.muzeumpilsudski.pl

Sulejówek
Sulejówek
Sulejówek

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: 10:00–17:00
  • czwartek: 10:00–17:00
  • piątek: 10:00–19:00
  • sobota: 10:00–19:00
  • niedziela: 10:00–19:00

Sulejówek noclegi

Sulejówek to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Sulejówek
Pałace i dworki
Ważna
dworki muzea
52°14'50N, 21°16'5E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021