Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku
Sulejówek
Pałace i dworki
dworki, muzea
Ważna
Mazowieckie
2015-11-03
2020-01-28 13:46
52°14'50" N, 21°16'5" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Dworek Milusin

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku mieści się w Dworku Milusin, zwanym też Willą Milusin. Dworek powstał w 1923 roku wg projektu wybitnego polskiego architekta - Kazimierza Skórewicza, po czym został ofiarowany Marszałkowi Piłsudskiemu, który mieszkał tu wraz z rodziną w latach 1923-26.Muzeum w Sulejówku jest współprowadzone przez Fundację Rodziny Józefa Piłsudskiego i tworzone również w oparciu o współpracę z młodszą córką Piłsudskiego - Panią Jadwigą Jaraczewską.

Sulejówek
Sulejówek

Choć oficjalne otwarcie Muzeum jest planowane na 2017 rok, już teraz w ograniczonych godzinach jest udostępniane turystom indywidualnym i grupom zorganizowanym. Wstęp jest bezpłatny.

Zwiedza się nie tylko samą willę, ale również jej obejście, gdzie już powstały pierwsze elementy wystawy. Celem nadrzędnym Muzeum jest przedstawienie bogatej biografii Józefa Piłsudskiego - patrioty, żołnierza oraz męża stanu. Ważne jest upowszechnienie w młodym pokoleniu wyznawanych przez Piłsudskiego wartości - dumy narodowej i patriotyzmu, poświęcenia, szacunku dla tradycji, ale też tolerancji dla odmienności narodowych i religijnych, a nawet gotowości do współdziałania z ludźmi o innych przekonaniach w imię nadrzędnych wartości - wolności i niepodległości. 

Sulejówek
Sulejówek
Sulejówek


Niedaleko willi Milusin, w centrum Sulejówka stanęła w 2010 roku ławeczka Piłsudskiego, przedstawiająca go z dwoma córkami, która ma na celu uczczenie jego pamięci.

Muzeum Józefa Piłsudskiego
ul. Oleandrów 5, Sulejówek
tel. 22/ 842-04-25
muzeum@muzeumpilsudski.pl
www.muzeumpilsudski.plSulejówek noclegi

Sulejówek to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136145 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020