Termy Uniejów. Atrakcje, sauny i dojazd

Aktualizacja: 2024-04-05
Termy Uniejów
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Termy Uniejów - serce Uniejowa!

Termy Uniejów to wspaniały, nowoczesny kompleks termalno-basenowy, a zarazem serce całego miasteczka, które w 2012 roku otrzymało statut uzdrowiska i tym samym jest najmłodszym wśród 45 polskich uzdrowisk! A wszystko za sprawą solanki, którą tu odkryto 20 lat temu, a którą wydobywa się z głębokości 2 km! Ma temperaturę blisko 70 stopni Celsjusza i dlatego woda w basenach ma bardzo przyjemną temperaturę ponad 30 stopni, w której ciepło jest nawet w chłodne dni!

Baseny zewnętrzne

W kompleksie Termy Uniejów czekają zarówno baseny zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Więcej jest tych na zewnątrz i są też one bardziej atrakcyjne 🙂 Czeka tu rwąca rzeka, baseny solankowe, rekreacyjne wyspa jacuzzi i oczywiście tradycyjny basen pływacki, w którym można spokojnie popływać. Kompleks oferuje też zjeżdżalnie, fontanny, leżaki i inne urządzenia relaksacyjne.

Termy Uniejów
Termy Uniejów

Wewnątrz budynku przygotowano strefę saun z gabinetem masaży, basen solankowy gorący, basen lodowy, komorę śnieżną i inne ciekawe miejsca relaksu. 

Lecznicza solanka term

Co ważne, solanka uniejowska ma właściwości bardzo podobne do wody morskiej Bałtyku, więc nie tylko poczujesz się tu jak nad polskim morzem, ale też zaznasz jej właściwości leczniczych, pozytywnie wpływających na układ oddechowy i ogólną odporność organizmu.

Termy Uniejów
Termy Uniejów

Co zjeść w Termach Uniejów

Na terenie kompleksu uniejowskich term dostępne są też punkty gastronomiczne, zarówno na powietrzu, jak i pod dachem. Korzystanie z restauracji i baru odlicza się od wykupionego czasu basenowego. Również każdy gość może spokojnie przygotować się do kąpieli - przebrać się, wziąć prysznic, i ma na to bezpłatne 15 minut.

Rodzinna atrakcja

Termy Uniejów to bardzo ładny i dobrze zagospodarowany obiekt rodzinnej rekreacji, zabawią się tu i zaznają  relaksu nie tylko dorośli, ale i dzieci, niezależnie od wieku. Niecki mają różne głębokości, aby każdy znalazł basen dla siebie, najpłytszy z nich ma tylko 30 cm głębokości i nie jest to mały brodzik, a całkiem spory, fajny basenik z kolorowymi atrakcjami. Na pewno spodoba się tu każdemu maluchowi, nasza 2-latka, choć za wodą ogólnie nie przepada, tutaj bawiła się z uśmiechem przez blisko 3 godziny 🙂

Termy Uniejów
Termy Uniejów
Termy Uniejów

Lokalizacja Term Uniejów

Termy Uniejów mieszczą się w mieście Uniejów, jak sama nazwa wskazuje 🙂 To niewielkie miasteczko leżące pomiędzy Koninem a Łodzią, w zachodniej części województwa łódzkiego, przy drodze nr 72 prowadzącej z Aleksandrowa Łódzkiego do Turka. Blisko stąd również do autostrady A2, biegnącej na północ od Uniejowa.

Inne atrakcje w Uniejowie

Zaraz obok term wznoszą się mury XIV-wiecznego Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich, gdzie obecnie mieści się hotel. Warto tu wspiąć się na wieżę. Za termami natomiast polecam odwiedzić skansen Zagroda Młynarska, gdzie smacznie zjesz, zobaczysz stare, drewniane zabudowania, w tym aż 2 wiatraki. W jednym z nich możesz nawet spędzić noc! Takie cuda tylko w Uniejowie 🙂

Termy Uniejów
Termy Uniejów

Zoo Safari Borysew

Od centrum miasteczka termy oddziela rzeka Warta, ale prowadzi tu mostek przeznaczony tylko dla pieszych. Uniejów to miejsce pełne uroku, kameralne, dość zaciszne. Kilkadziesiąt kilometrów od Uniejowa natomiast polecam gorąco odwiedzić inną rodzinną perełkę - Zoo Safari Borysew. To cudne miejsce, gdzie turystów witają unikatowe białe lwy i tygrysy!

Informacje praktyczne

Codziennie: 10.00-22.00
Bilety: normalny 19-56 zł, ulgowy 17- 51 zł 
(zależnie od dnia, pory i liczby godzin)
Dzieci do lat 7 bezpłatnie
Każdy dostaje 15 minut darmowego czasu na przygotowanie do kąpieli
Każdy dostaje bezpłatny czas w strefie restauracyjnej 
Gastronomia, toalety i prysznice na miejscu
W weekendy bywa tłoczno, lepiej wybrać inny dzień tygodnia!
Parking: bezpłatny

Termy Uniejów
Termy Uniejów

Termy Uniejów
ul. Zamkowa 3/5, Uniejów
tel. 506-090-419
https://termyuniejow.pl

Noclegi w Uniejowie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

Termy Uniejów
Termy Uniejów
Termy Uniejów
 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

(4.4 głosów: 52)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 52)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Dżepetto
Ciągłe przeludnienie. Mnustwo ludzi. Nie polecam tym którzy nie przepadają za tłokiem
karrrr96

Super basen muszę się kiedyś tam wybrać.

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024