Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Termy Uniejów
ul. Zamkowa 3/5, Uniejów
tel. 506-090-419
https://termyuniejow.pl

51°58'15" N, 18°47'23" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Codziennie: 10.00-22.00
Bilety: normalny 19-56 zł, ulgowy 17- 51 zł 
(zależnie od dnia, pory i liczby godzin)
Dzieci do lat 7 bezpłatnie
Każdy dostaje 15 minut darmowego czasu na przygotowanie do kąpieli
Każdy dostaje bezpłatny czas w strefie restauracyjnej 
Gastronomia, toalety i prysznice na miejscu
W weekendy bywa tłoczno, lepiej wybrać inny dzień tygodnia!
Parking: bezpłatny

Termy - serce Uniejowa!

Termy Uniejów to wspaniały, nowoczesny kompleks termalno-basenowy, a zarazem serce całego miasteczka, które w 2012 roku otrzymało statut uzdrowiska i tym samym jest najmłodszym wśród 45 polskich uzdrowisk! A wszystko za sprawą solanki, którą tu odkryto 20 lat temu, a którą wydobywa się z głębokości 2 km! Ma temperaturę blisko 70 stopni Celsjusza i dlatego woda w basenach ma bardzo przyjemną temperaturę ponad 30 stopni, w której ciepło jest nawet w chłodne dni!Baseny zewnętrzne

W kompleksie Termy Uniejów czekają zarówno baseny zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Więcej jest tych na zewnątrz i są też one bardziej atrakcyjne 🙂 Czeka tu rwąca rzeka, baseny solankowe, rekreacyjne wyspa jacuzzi i oczywiście tradycyjny basen pływacki, w którym można spokojnie popływać. Kompleks oferuje też zjeżdżalnie, fontanny, leżaki i inne urządzenia relaksacyjne.

Termy Uniejów
Termy Uniejów


Wewnątrz budynku przygotowano strefę saun z gabinetem masaży, basen solankowy gorący, basen lodowy, komorę śnieżną i inne ciekawe miejsca relaksu. 

Lecznicza solanka

Co ważne, solanka uniejowska ma właściwości bardzo podobne do wody morskiej Bałtyku, więc nie tylko poczujesz się tu jak nad polskim morzem, ale też zaznasz jej właściwości leczniczych, pozytywnie wpływających na układ oddechowy i ogólną odporność organizmu.

Termy Uniejów
Termy Uniejów
Termy Uniejów

Termy Uniejów - gastronomia

Na terenie kompleksu uniejowskich term dostępne są też punkty gastronomiczne, zarówno na powietrzu, jak i pod dachem. Korzystanie z restauracji i baru odlicza się od wykupionego czasu basenowego. Również każdy gość może spokojnie przygotować się do kąpieli - przebrać się, wziąć prysznic, i ma na to bezpłatne 15 minut.Termy rodzinne

Termy Uniejów to bardzo ładny i dobrze zagospodarowany obiekt rodzinnej rekreacji, zabawią się tu i zaznają  relaksu nie tylko dorośli, ale i dzieci, niezależnie od wieku. Niecki mają różne głębokości, aby każdy znalazł basen dla siebie, najpłytszy z nich ma tylko 30 cm głębokości i nie jest to mały brodzik, a całkiem spory, fajny basenik z kolorowymi atrakcjami. Na pewno spodoba się tu każdemu maluchowi, nasza 2-latka, choć za wodą ogólnie nie przepada, tutaj bawiła się z uśmiechem przez blisko 3 godziny 🙂

Termy Uniejów
Termy Uniejów

Termy lokalizacja

Termy Uniejów mieszczą się w mieście Uniejów, jak sama nazwa wskazuje 🙂 To niewielkie miasteczko leżące pomiędzy Koninem a Łodzią, w zachodniej części województwa łódzkiego, przy drodze nr 72 prowadzącej z Aleksandrowa Łódzkiego do Turka. Blisko stąd również do autostrady A2, biegnącej na północ od Uniejowa.

Inne atrakcje w Uniejowie

Zaraz obok term wznoszą się mury XIV-wiecznego Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich, gdzie obecnie mieści się hotel. Warto tu wspiąć się na wieżę. Za termami natomiast polecam odwiedzić skansen Zagroda Młynarska, gdzie smacznie zjesz, zobaczysz stare, drewniane zabudowania, w tym aż 2 wiatraki. W jednym z nich możesz nawet spędzić noc! Takie cuda tylko w Uniejowie 🙂

Termy Uniejów
Termy Uniejów

Zoo Safari Borysew

Od centrum miasteczka termy oddziela rzeka Warta, ale prowadzi tu mostek przeznaczony tylko dla pieszych. Uniejów to miejsce pełne uroku, kameralne, dość zaciszne. Kilkadziesiąt kilometrów od Uniejowa natomiast polecam gorąco odwiedzić inną rodzinną perełkę - Zoo Safari Borysew. To cudne miejsce, gdzie turystów witają unikatowe białe lwy i tygrysy!

Termy Uniejów Termy Uniejów Termy Uniejów Termy Uniejów

Uniejów noclegi

Uniejów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125485 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zdobyte wyróżnienia

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Dżepetto Nowicjusz 2 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-03-09 na
Ciągłe przeludnienie. Mnustwo ludzi. Nie polecam tym którzy nie przepadają za tłokiem
karrrr96 Zapaleniec 708 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-04-10 na

Super basen muszę się kiedyś tam wybrać.

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020