Komora Normobaryczna w Uniejowie

Komora normobaryczna w Uniejowie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Komora Normobaryczna - czy słyszeliście już o tym? Taka właśnie niecodzienna kapsuła powstała w Uniejowie, przy ulicy Jakuba Świnki. To kolejny element ciekawej układanki tego uzdrowiska, dający Ci zdrowie i długowieczność. Ale o co w tym dokładnie chodzi?

Komora normobaryczna w Uniejowie
Komora normobaryczna w Uniejowie

Czym jest komora normobaryczna i jak działa?

Normobaria – Komora normobaryczna to nowoczesna, zaawansowana technologicznie kapsuła, służąca do tlenoterapii. Powietrze atmosferyczne, którym oddychamy na co dzień jest mieszanką gazów, w której zawartość tlenu wynosi około 20%, dwutlenku węgla około 0,04%, wodoru około 0,00005%. Ciśnienie atmosferyczne to średnio 1013hPa. 

W komorze normobarycznej wartości te zostały zmodyfikowane w taki sposób, aby powodowały wzrost dotlenienia komórek i tkanek, a tym samym intensyfikowały w organizmie naturalne procesy naprawcze. Ciśnienie atmosferyczne panujące w komorze wynosi 1500hPa, stężenie tlenu zwiększone jest dwukrotnie i wynosi 40%, dwutlenku węgla pięćdziesięciokrotnie i wynosi 2%, a poziom wodoru podniesiony został do 0,5%.

To wszystko sprawia, że komora normobaryczna jest unikalna i niezwykle skuteczna jako urządzenie dotleniające, terapeutyczne, rewitalizujące i odmładzające. Niekwestionowane korzyści zdrowotne wynikające z działania komory normobarycznej pomagają szybciej odzyskać zdrowie, poprawić samopoczucie w przebiegu wielu chorób, zmniejszyć dolegliwości oraz zredukować dokuczliwe objawy. Wszystko to wynika z doskonałego i niemożliwego do uzyskania w innych warunkach poziomu dotlenienia organizmu.

Komora normobaryczna w Uniejowie
Komora normobaryczna w Uniejowie

Tlen i inne pierwiastki dostarczane podczas korzystania z normobarii

Oprócz tlenu, normobaria dostarcza organizmowi dwutlenek węgla, który rozszerza naczynia krwionośne. Dzięki temu tlen może dotrzeć nawet w miejsca, które na ogół są bardzo słabo utlenowane. Mieszanka gazów jest wzbogacona o wodór w formie cząsteczkowej, który wykazuje silne działanie antyoksydacyjne – normobaria pomaga więc w oczyszczaniu organizmu z toksyn. Normobaria jest w pełni bezpieczna i cechuje się praktycznie zerową inwazyjnością dla organizmu. Z tego dobrodziejstwa może korzystać każdy, nawet małe dzieci.

Komora normobaryczna w Uniejowie
Komora normobaryczna w Uniejowie

Istotna rola tlenu w organizmie człowieka

Tlen to pierwiastek, bez którego organizm nie może funkcjonować. Bierze udział w oddychaniu komórkowym i umożliwia zaopatrywanie tkanek w energię, wykorzystywaną w praktycznie wszystkich procesach metabolicznych. Dzięki tej energii pracują mięśnie, w żyłach i tętnicach płynie krew, a mózg może stale kontrolować funkcjonowanie ciała. Zwiększenie ilości komórek macierzystych i przyspieszenie procesów regeneracyjnych to zaledwie część korzyści, które daje normobaria. Terapia tlenowa wpływa na lepsze dotlenienie organizmu i skutkuje ogólną poprawą wydolności fizycznej i psychicznej oraz samopoczucia.

Komora normobaryczna w Uniejowie
Komora normobaryczna w Uniejowie

Informacje praktyczne

Sesja dzienna: 11.00-13.00, 13:30-15.30, 16.00-18.00, 18.30-20.30
Sesja nocna: 21.00 – 23.00 (od 5 osób, po rezerwacji telefonicznej)
Bilety: Sesja dzienna 120 zł od osoby, sesja nocna 80 zł od osoby
Aktualne godziny i cennik znajdziesz na stronie: https://normobaria.net.pl/

Normobaria – Komora normobaryczna
ul. abp. Jakuba Świnki 2 E, Uniejów
tel. 690-130-218

Noclegi w Uniejowie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

Komora normobaryczna w Uniejowie
Nie ma jeszcze ocen. Dodaj jako pierwszy!
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

Nie ma jeszcze ocen. Dodaj jako pierwszy!
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024