Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Skansen Zagroda Młynarska w Uniejowie

Skansen Zagroda Młynarska w Uniejowie

Zagroda Młynarska
ul. Arcybiskupa Jakuba Świnki 1, Uniejów
tel. 506-090-199
www.facebook.com/zagrodamlynarska

51°57'49" N, 18°47'29" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Codziennie: 13.00-20.00
Parking: bezpłatny

Noc jak żadna inna!

Spaliście kiedyś w zabytkowym wiatraku? Nie? Zagroda Młynarska w Uniejowie to miejsce, w którym jest to możliwe! Stary wiatrak uratowano tu od zagłady i teraz służy turystom nie tylko jako obiekt muzealny, ale też oferuje świetną przygodę! Możesz tu spać pod wielkim kołem młyńskim, z zachowaniem nowoczesnych standardów noclegowych.Skansen z duszą

Ten niewielki skansen w Uniejowie powstał całkiem niedawno, bo w 2012 roku. Wielką ciekawostką jest fakt, że to jest żywy skansen, miejsce z duszą. Tutaj możesz nie tylko się wyspać, ale też dobrze zjeść w skansenowej Karczmie, spotkać zwierzęta czy poznać namacalnie proces powstania mąki z ziarna. Zagroda Młynarska to idealna miejscówka na spokojny wypoczynek w stylu slow travel.

Skansen Zagroda Młynarska w Uniejowie
Skansen Zagroda Młynarska w Uniejowie


Dwa wiatraki koźlaki

A to dlatego, że Zagroda Młynarska jest unikatowa jeszcze z jednego powodu - ma aż 2 wiatraki! Jeden, ten z Chorzepina, przeznaczony na fantastyczny nocleg, drugi natomiast, ze Zbylczyc, to żywe muzeum młynarstwa w pełni wyposażone w oryginalne sprzęty, które nadal są w użytku. Poza mąką można tu ręcznie zrobić... masło 😉

Bardzo spodobało się to miejsce naszym dzieciom, szczególnie najmłodszej córce, która entuzjastycznie wszystkiego próbowała dotknąć i poruszyć. Ma to szczęście, że robiła to z radością i chęcią przygody. Dawniej tak kolorowo nie było, ponoć już 5-letnie dzieci musiały pracować w wiatrakach. A wiatraków w samym Uniejowie było kilkanaście, jeden mielił mąkę, inny kaszę jeszcze inny jaglankę.

Skansen Zagroda Młynarska w Uniejowie
Skansen Zagroda Młynarska w Uniejowie
Skansen Zagroda Młynarska w Uniejowie

Karczma w Zagrodzie Młynarskiej

Już od wejścia na teren skansenu zaprasza nas gościnna karczma - stara, klimatyczna chałupa z XIX wieku, która przybyła tutaj z miejscowości Skotniki. Żeby do niej wejść, trzeba pokłonić głowę, bowiem wejście jest tak niskie. Uczy zarazem szacunku do przodków, bogatej przeszłości i wiejskiego chleba.A poza chlebem z pysznym smalczykiem zjesz tu smaczny i zdrowy obiad domowy i napijesz się tradycyjnego kwasu chlebowego albo mocniejszego trunku 🙂 Często dostępne są tu produkty bio od lokalnych dostawców, również posiłki opierają się właśnie na takich zdrowych produktach.

Skansen Zagroda Młynarska w Uniejowie
Skansen Zagroda Młynarska w Uniejowie

Zwierzęta w Zagrodzie

Ponadto w Skansenie w Uniejowie możesz poczuć bliski kontakt ze zwierzętami. Czeka tu na Ciebie zagroda z owieczkami, konie czy ptaszarnia z wielkim szefem gołębiem. Organizuje się tu również jazdy w siodle i przejażdżki bryczką. Nie tylko dzieci doceniają tu możliwość obcowania z naturą.

Zagroda Młynarska - lokalizacja

Zagroda Młynarska leży w Uniejowie, niedaleko trasy nr 72 prowadzącej z Aleksandrowa Łódzkiego do Turka, niby w centrum miasta, a jednak trochę na uboczu, gdzie można poczuć magię tego miejsca i zaznać spokoju. Co ciekawe, z Zagrody widać nowoczesne budynki luksusowych hoteli uniejowskich, np. Lawendowe Termy. Blisko stąd również do popularnych i bardzo lubianych przez turystów Term Uniejów i zamku, a każdy, kto zdecyduje się spać w Zagrodzie Młynarskiej, czy to w starym wiatraku, czy drewnianym, uroczym dworku, otrzymuje dodatkowo bilety wstępu do basenów termalnych.

Skansen Zagroda Młynarska w Uniejowie
Skansen Zagroda Młynarska w Uniejowie
Zalety
  • Ładna, zabytkowa zabudowa
  • Dobra lokalizacja
  • smaczna karczma
  • ciekawy nocleg w wiatraku
  • bezpłatny parking
  • kontakt ze zwierzętami
Wady
  • mała ilość drewnianych zabudowań, choć obecność 2 wiatraków jest unikatowa
Skansen Zagroda Młynarska w Uniejowie Skansen Zagroda Młynarska w Uniejowie Skansen Zagroda Młynarska w Uniejowie Skansen Zagroda Młynarska w Uniejowie Skansen Zagroda Młynarska w Uniejowie Skansen Zagroda Młynarska w Uniejowie Skansen Zagroda Młynarska w Uniejowie Skansen Zagroda Młynarska w Uniejowie Skansen Zagroda Młynarska w Uniejowie Skansen Zagroda Młynarska w Uniejowie Skansen Zagroda Młynarska w Uniejowie Skansen Zagroda Młynarska w Uniejowie Skansen Zagroda Młynarska w Uniejowie Skansen Zagroda Młynarska w Uniejowie

Uniejów noclegi

Uniejów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1133464 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1133464 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-07-29 na
Bardzo ładne, choć niewielkie miejsce, ma klimat i oferuje ciekawe atrakcje. Unikatem jest obecność 2 wiatraków, a wielkim atutem - bliskość wspaniałych Term Uniejów :)
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020