Zoo Safari Borysew
Borysew 25, Poddębice
tel. 790-703-030
http://zoosafari.com.pl

51°52'54" N, 18°56'22" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • IV-IX codziennie 9.00-19.00, X-III codziennie 10.00-17.00
    Bilety: normalny 39 zł, ulgowy 29 zł, rodzinny 2+2 122 zł
    Dodatkowo płatne atrakcje: zookolejka, rowery wodne, figlarnia, kino
    Parking: płatny 10 zł
    Gastronomia i ubikacje na miejscu

Unikatowe białe lwy i tygrysy!

Ogród Zoologiczny w Borysewie to wyjątkowa miejscówka, w której staniesz oko w oko z dzikimi zwierzętami z całego świata! W Zoo Safari Borysew spotkasz około 500 zwierząt z 5 kontynentów, reprezentujących 90 gatunków. Szczególnie mocno zaznaczają się tutaj przedstawiciele Czarnego Lądu, wśród których prym wiodą najbardziej pożądane i unikatowe białe lwy. Ale na turystach i na mnie ogromne wrażenie robią też potężne białe tygrysy bengalskie!Koniecznie zajrzyj do tych wielkich kotów podczas karmienia, bo wtedy zamiast wylegujących się "maskotek" zobaczysz aktywne, dzikie zwierzęta i zajrzysz im do paszczy 🙂 Wśród zwierząt powiezie Cię kolorowa Zoo Kolejka, pociąg na kółkach, który sprawi, że poczujesz się jak na safari 😉

Zoo Safari Borysew
Zoo Safari Borysew

Zwierzęta w Zoo Safari Borysew

Zoo Borysew pozwala podziwiać zarówno bardzo groźne zwierzęta, jak i te łagodne, a nawet milusińskie. Z tych groźnych, poza lwami i tygrysami zobaczysz tu pumę, wilki białe czy serwale. Ciekawostką jest spora liczba krokodyli. Wśród łagodnych zwierzaków żyją antylopy różnych gatunków, żyrafy siatkowe, wielbłądy, bawoły indyjskie i afrykańskie, kilka gatunków zebr, strusie, kangury, tapir, różnorodne małpy, lemury czy żółwie.

Jest też zabawna foka szara o imieniu Dawid. Jest wielka i ma 20 lat, a więc pół życia za sobą. Świetnie prezentuje się podczas pokazowego karmienia, które jest zarazem treningiem medycznym, kiedy ogląda się całe ciało zwierzęcia, oczy, uszy czy zęby.

Zoo Safari Borysew
Zoo Safari Borysew
Zoo Safari Borysew


Wybiegi i pokazowe karmienia

Z każdym rokiem poprawia się byt zwierząt w borysewskim zoo, wybiegi stają się coraz bardziej pomysłowe i wygodne dla zwierząt, ale również dla turystów, którzy w bezpieczny sposób mogą z bliska podglądać zachowanie zwierząt. Po to są również karmienia pokazowe, to nie są główne posiłki zwierząt, które spożywają już po zamknięciu zoo, w spokoju, a jedynie sposób na ich aktywizację, aby zwiedzanie było ciekawsze i przyjemniejsze.

Godziny poszczególnych karmień pokazowych są stałe i są one wypisane na stronie Zoo, warto przynajmniej kilka z nich zobaczyć na własne oczy będąc w Zoo Safari Borysew. Najlepiej wydrukować sobie listę karmień i spacerować zgodnie z nią, my tak zrobiliśmy i zobaczyliśmy dzięki temu znacznie więcej ciekawych zdarzeń 🙂

Zoo Safari Borysew
Zoo Safari Borysew


Mini zoo w Borysewie

Za kinem i lodami koniecznie trzeba zajrzeć do mini zoo, gdzie małe kózki, owieczki czy króliczki czekają na małe rączki do głaskania 🙂 Dzieci uwielbiają bliski kontakt ze zwierzątkami, a tutaj bezpiecznie mogą się do nich zbliżyć. Zwierzęta w tej zagrodzie są oswojone i przyzwyczajone do kontaktu z ludźmi, nawet tymi krzykliwymi 😉 W tak fajnym Zoo, jakim jest Zoo Safari Borysew nie mogło zabraknąć mini zoo, wszak to największa frajda dla najmłodszych. Poza karmieniem i fotografowaniem się ze zwierzątkami, mini zoo oferuje przejażdżkę na kucyku.

Zaraz obok nowoczesna technologia kina 7D pozwala doświadczyć przygody wszystkimi zmysłami, a Cinecoaster 7D umożliwi podróż przez „Tajemnicze Podziemie” a nawet ekscytujące spotkanie oko w oko z groźnym rekinem.

Zoo Safari Borysew mini zoo
Zoo Safari Borysew mini zoo

Zoo Borysew - Świat Wodny

Od kilku lat w Zoo Safari Borysew czeka na turystów wspaniała wyspa, sztucznie utworzona, by pokazać osobny świat wodnych zwierząt, ale też wypocząć w bliskości wody. Świat Wodny w Borysewie to cudowne miejsce, z drewnianymi tarasami i ławeczkami. Na wyspie i z wyspy nie tylko pooglądasz zwierzęta - małpy, pawie, aligatory czy... o dziwo bydło, ale też napijesz się kawy czy zjesz lody, a do tego można popływać na rowerkach wodnych w kształcie łabędzi i kaczorów. Nie mogliśmy sobie odmówić tej przyjemności 🙂 Gości na wyspie wita bardzo miły i towarzyski pelikan jak i ponad 40 różnorodnych kaczek i gąsek . W akwenach wodnych są również  karpie królewskie i karpie koi 🙂

Zoo Safari Borysew to miejsce dla wszystkich, którzy kochają dzikie zwierzęta, kontakt z naturą, doskonałą zabawę i dreszczyk emocji. Wizyta w Zoo to niezapomniana frajda dla całej rodziny.

Zoo Safari Borysew wyspa
Zoo Safari Borysew Wodny Świat
Zoo Safari Borysew

Zoo Safari Borysew - lokalizacja

Zoo Safari Borysew znajduje się w samym centrum Polski, w zachodniej części województwa łódzkiego, w niewielkim Borysewie koło Poddębic. Dojedziesz tu drogą nr 72 z Łodzi lub Uniejowa, dość blisko stąd również do autostrady A2. Na miejscu działa gastronomia i to w kilku punktach, jest też figlarnia dla dzieci pod dachem.

Zoo Safari Borysew - historia

Zoo Safari Borysew powstało w sercu Polski w sierpniu 2008 roku, jako Sawanna nad Nerem. Na 15 ha mieszkało tu wówczas 30 gatunków dzikich zwierząt i głównie skupiało się na zwierzętach afrykańskich. Wkrótce na świat przyszedł pierwszy w Polsce Osiołek Poitou.

Zoo Safari Borysew
Zoo Safari Borysew

W kolejnych latach pojawiły się tu unikatowe zwierzęta będące symbolem tego miejsca - w 2009 roku zamieszkały tu Białe Tygrysy Bengalskie, a w 2011 roku do białego tygrysa Arona dołączył Sahim - pierwszy biały lew w Polsce! W tym samym 2011 roku Sawanna zyskała statut Zoo, a Regionalna Organizacja Turystyczna przyznała dla Ogrodu Zoologicznego Safari Borysew Certyfikat jako najlepszego produktu turystycznego województwa łódzkiego.

W 2012 roku Sahim doczekał się partnerki, bo w zoo zamieszkała Azira - pięciomiesięczna biała lwica. Zarówno lwy, jak i tygrysy powiększyły dziś swe stada 🙂 Wtedy też zaczęła po Zoo w Borysewie jeździć Zoo Kolejka, która mieści 50 osób i wozi turystów wśród zwierząt, niemal jak na safari, nawet przy niesprzyjającej pogodzie.

Zoo Safari Borysew
Zoo Safari Borysew

Obecnie Zoo Safari Borysew zajmuje 25 hektarów i prezentuje aż 500 zwierząt egzotycznych reprezentujących 90 gatunków z 5 kontynentów. Tak spełniło się marzenie pomysłodawcy Zoo - Pana Andrzeja Pabicha, który dzięki swej determinacji pokonał wiele przeszkód i stworzył wspaniałe zoo safari w centrum Polski, które nadal zamierza rozwijać.

Zoo Safari Borysew Zoo Safari Borysew wyspa Zoo Safari Borysew foka Dawid Zoo Safari Borysew Zoo Safari Borysew Zoo Safari Borysew Zoo Safari Borysew Zoo Safari Borysew Zoo Safari Borysew Zoo Safari Borysew Zoo Safari Borysew Zoo Safari Borysew Zoo Safari Borysew Zoo Safari Borysew Zoo Safari Borysew Zoo Safari Borysew Zoo Safari Borysew Zoo Safari Borysew Zoo Safari Borysew Zoo Safari Borysew Zoo Safari Borysew Zoo Safari Borysew

Uniejów noclegi

Uniejów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1146590 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Asia Domator 20 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-08-27 na
Zoo dość małe, ale bardzo zadbane. Super atrakcją są pokazy karmienia. Zwierzęta zadbane, aktywne, wyglądają zdrowo. Najlepsze Zoo w jakim byliśmy a trochę już widzieliśmy.
krzysztofxp Domator 8 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-05-04 na
super miejsce dla całej rodziny zwierzęta na dużych wybiegach możesz je oglądać z każdej strony
karrrr96 Zapaleniec 708 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-04-10 na

Bardzo przyjazne miejsce dla rodzin z dziećmi. A pomysł mini zoo super. 

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021