Kościół Bernardynów w Łęczycy, Edward Krężel

Kościół Bernardynów w Łęczycy

(4.3 głosów: 16)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP i klasztor bernardynów w Łęczycy pochodzą z fundacji cześnika płockiego - Krzysztofa Piwo, którą faktycznie zrealizowała w roku 1632, już po jego śmierci, żona Dorota.Pierwotne uposażenie zakonników zostało wsparte dotacjami fundatorki oraz innych dobrodziejów i zatwierdzone przez króla Władysława IV. Budowle te powstałe już poza obwodem dawnych murów miejskich Łęczycy, poważnie ucierpiały podczas potopu szwedzkiego w połowie XVII wieku, po którym zespół został przebudowany w stylu barokowym.

Kościół i klasztor o.o. Bernardynów., Edward Krężel
Kościół i klasztor o.o. Bernardynów., Edward Krężel

W 1864 roku za patriotyczną postawę w czasie powstania styczniowego, klasztor bernardynów uległ kasacie, ale po II wojnie świątowej bernardyni ponownie objęli ten obiekt sakralny, a przy klasztorze dodatkowo utworzono parafię.Wyposażenie kościoła

Obraz Matki Bożej w ołtarzu głównym świątyni ozdobiony jest srebrną sukienką. Również obrazy Świętych w nastawach 6 ołtarzy bocznych w XIX wieku ozdobiono srebrnymi pokryciami blaszanymi. XVIII-wieczne ołtarze boczne reprezentują styl późnego baroku.

Dzwonnica przy kościele o. o. Bernardynów., Edward Krężel
Dzwonnica przy kościele o. o. Bernardynów., Edward Krężel

Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP i klasztor bernardynów
ul. Poznańska 18 a, Łęczyca
tel. 24/ 721-28-31
leczyca@bernardyni.pl
www.bernardyni-leczyca.plKościół Bernardynów w Łęczycy na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Łęczycy wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Łęczyca noclegi

Łęczyca to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Łęczyca
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły klasztory
52°3'42N, 19°12'3E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021