Zamek w Uniejowie zbudowany został w latach 1360-65 na miejscu wcześniejszej drewnianej budowli obronnej, zniszczonej podczas Krzyżaków w 1331 roku. Gotycki zamek powstał za sprawą abp-a gnieźnieńskiego - Jarosława Bogorii Skotnickiego - jednego z najbliższych współpracowników króla Kazimierza Wielkiego.Zamek Uniejów został przebudowany w latach 1525-34, kiedy zyskał cechy renesansowe. W 1836 roku budowlę przejęła estońska rodzina Tollów. W 1848 roku Aleksander Toll przebudował zamek w stylu klasycystycznym i w takiej formie przetrwał do dzisiaj. 

Uniejów

Wieża zamkowa jest udostępniona dla turystów, można z niej podziwiać miasto i rzekę Wartę. W zamku działa też hotel. U podnóża zamku powstały słynne Termy Uniejów.

Zamek Uniejów
ul. Zamkowa, Uniejów
www.zamekuniejow.pl

Uniejów
Uniejów-zamek
Uniejów-zamek
Uniejów-zamek

Uniejów noclegi

Uniejów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020