52°32'12" N, 17°35'33" E
Wielkopolskie
2017-08-21
2020-02-03 02:00

Opis Gniezna

Gniezno to miasto Św. Wojciecha, leżące w Wielkopolsce, przy trasie krajowej nr 5, na północny wschód od Poznania. Gniezno to historyczna stolica Polski, gdzie rodziła się polska państwowość, toteż dziś miasto stanowi główny punkt Szlaku Piastowskiego.Gniezno to miejsce, gdzie na każdym kroku tchnie historia naszego państwa, szczególnie ta najdawniejsza, bo właśnie tutaj, w okolicach Gniezna bierze ona swoje początki.

Katedra w Gnieźnie
Katedra w Gnieźnie

Zabytki i atrakcje w Gnieźnie

Dlatego Gniezno to przede wszystkim ośrodek wspaniałych zabytków ze słynną, gotycką katedrą na czele. Gnieźnieńska katedra nazywana jest Matką Polskich Katedr. Koniecznie odwiedź ją będąc w tym mieście. Hitem są tutaj słynne drzwi gnieźnieńskie. Piękny jest również relikwiarz Św. Wojciecha.

Niedaleko katedry warto odwiedzić Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej, a kilka km dalej czeka na turystów ogromne Muzeum Początków Państwa Polskiego.

Gniezno katedra
Archikatedra Wniebowzięcia NMP i Św. Wojciecha
wnętrze katedry


Odwiedzając Gniezno można też sobie zaplanować wejście na Wzgórze Lecha, w pobliżu którego rozlewają się wody Jeziora Jelonek. To wspaniałe tereny rekreacyjne, zachęcające do wypoczynku, idealne dla całej rodziny.

wnętrze katedry Relikwiarz Św. Wojciecha Drzwi Gnieźnieńskie Drzwi Gnieźnieńskie Prymas Wyszyński Gniezno Rynek w Gnieźnie Deptak w Gnieźnie Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie Gniezno katedra Gniezno Gniezno Gniezno Gniezno Gniezno Gniezno Gniezno Gniezno Gniezno Muzeum w Szpitalu Psychiatrycznym Archikatedra Gnieźnieńska Gniezno - Pałac Arcybiskupi Gniezno - Drzwi Collegium Europaeum Gnesnense Stary Rynek Pomnik Bolesława Chrobrego Ulica Tumska

Gniezno noclegi

Gniezno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Gnieźnie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1146590 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Gniezno na blogu

Zdjęcie Gniezno historyczne
Gniezno historyczne
Gniezno to miejsce, gdzie rodziła się polska państwowość, na początek wakacji polecamy ten wspaniały region, w których historia tchnie z każdego kąta. Sercem tego miasta jest stara gotycka katedra - Matka Polskich Katedr, w której koronowano pięciu pierwszych królów Polski! A po zwiedzeniu miasta warto wybrać się nad Lednicę - wspaniałe jezioro ze słynną wyspą zwaną Ostrowem Lednickim, gdzie …
Wokół turystyki · 2015-06-25 09:41:38

Wasze opinie

muzzy Zapaleniec 303 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2019-01-03 na

Szczególnie warto zobaczyć Trakt Królewski. Atrakcje w wielkopolsce są różne, ale ta łączy fajnie edukację i zabawę. Szczególnie atrakcja dla rodzin z dziećmi, można szukać królików. Dobry pomysł na weekendowy wypad

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021