Pola Lednickie. Atrakcje, które warto zwiedzić

Brama Ryba
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Pola Lednickie to nowa miejscowość w Polsce, powstała w styczniu 2013 roku, w województwie wielkopolskim, nad słynnym Jeziorem Lednickim, około 10 km od Gniezna, w obrębie Lednickiego Parku Krajobrazowego. Pola Lednickie zostały wydzielone z wioski Imiołki.

To tutaj, na Polach Lednickich, od 1997 roku, każdego lata odbywają się modlitewne spotkania młodzieży Lednica 2000, organizowane przez Ojca Jana Górę nad brzegami jeziora, przy słynnej Bramie Rybie.

Jezioro Lednica
Jezioro Lednica


Jezioro Lednickie od północy obiega szlak pątniczy, to również Wielkopolska Droga Św. Jakuba - odcinek szlaku pielgrzymkowego do grobu Św. Jakuba w Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Atrakcje Pól Lednickich

- Brama Ryba - potężna symboliczna ryba metalowa która stanowi Bramę Trzeciego Tysiąclecia, kształt ryby, gdyż ryba jest symbol chrześcijan.

Pola Lednickie
Pola Lednickie

- Pamiątkowy kamień z herbem piastowskim oraz napisem "Stąd nasz ród"

- Replika łodzi Jezusa zwana łodzią Św. Piotra

Pola Lednickie
Pola Lednickie
Brama Ryba


- Pamiątkowy krzyż, taki, jak ten na Giewoncie

- Droga Krzyżowa

Pola Lednickie
Pola Lednickie

- Globus - symbol Ziemi

Noclegi w Polach Lednickich

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Pola Lednickie
Lednica
Pola Lednickie
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 33)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024