Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Zbiornik Jeziorsko to zbiornik zaporowy powstały w 1986 roku na rzece Warcie. Potężny zbiornik rozlewa na granicy województwa wielkopolskiego i łódzkiego. Od północnej strony jest tu miejscowość Łyszkowice oraz droga 478, którą możemy dojechać do słynnych term w Uniejowie. Południowa część zbiornika stanowi Rezerwat ornitologiczny "Jeziorsko".Zbiornik Jeziorsko to ponad 200 mln metrów sześciennych wody, co ma ogromny wpływ na tereny zalewowe powyżej rzeki, jaki i przemysł oraz większe miasta w okolicy - Koło czy Konin. Na jeziorze odbywają się czasem zawody motorowodne.Zbiornik Jeziorsko
Łyszkowice, Brodnia, Glinno

Booking.com
arkadyjusz Krajtroter 2200 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1126100 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020