Jeziorsko

Zbiornik Jeziorsko

(4.2 głosów: 21)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Jeziorsko - wielka woda w środku Polski

Zbiornik Jeziorsko to ciekawe miejsce na letnie wojaże, krótsze i dłuższe. To jeden z czterech największych sztucznych zbiorników w Polsce, o pojemności ponad 40 km kwadratowych. Masz tu do dyspozycji ponad 200 mln metrów sześciennych wody! Jeśli więc chcesz zaznać kąpieli wodnych i słonecznych, na piaszczystej plaży, albo popływać na sprzęcie wodnym, bez tłumów, za to na wielkiej wodzie, to nie musisz jechać na Mazury. Wystarczy wybrać się nad Jeziorsko rozlewające się na granicy województwa łódzkiego i wielkopolskiego, pomiędzy miastem Wartą na południu, a miejscowością Skęczniew na północy.Jeziorsko
Jeziorsko

Po co powstał zbiornik Jeziorsko?

Jeziorsko to potężny zbiornik zaporowy, który powstał w 1986 roku na rzece Warcie, choć plany jego powstania istniały już od lat 60. XX wieku. Przed budową zbiornika wysiedlono stąd około tysiąc osób z czterystu gospodarstw. Jeziorsko zbudowano w celu regulacji przepływów Warty i nawadniania użytków rolnych oraz w celach energetycznych. Zapora czołowa zbudowana koło Skęczniewa jest wykorzystana do wytwarzania energii w elektrowni wodnej. Ponadto powstały tu dwie zapory boczne. W południowej części zbiornika powstał ornitologiczny Rezerwat Przyrody "Jeziorsko", w którym chroni się stanowiska lęgowe kilkudziesięciu gatunków ptaków.

Jeziorsko
Jeziorsko
Jeziorsko, przy zaporze
Jeziorsko, przy zaporze

Rekreacja na Jeziorsku

Oczywiście tak wielki i pięknie położony zbiornik stał się też miejscem rekreacji plażowej i wodnej. Teren jest dość zaciszny i niezadeptany. Tłumy Ci tutaj nie grożą. Nad brzegami powstały ośrodki, które oferują plaże, boiska do piłki plażowej, place zabaw, wypożyczalnie sprzętu wodnego i rowerów, no i oczywiście gastronomię czy noclegi o zróżnicowanym standardzie. W niektórych miejscach można nawet zorganizować ognisko. Niedaleko tamy, w miejscowości Kościanki czeka duży Ośrodek Wypoczynkowy Rafa, zaś w Ostrowie Warckim powstał Ośrodek Superfala z hotelem. W pobliżu, obok plaży i molo ulokował się też port jachtowy Jeziorsko z przystanią dla jachtów.Jeziorsko
Jeziorsko
Jeziorsko molo
Jeziorsko molo

Sport na Jeziorsku

Zbiornik Jeziorsko to świetny akwen do uprawiania sportów wodnych. Poza typowym sprzętem wodnym dla każdego, dostępny jest tutaj tor dla narciarstwa wodnego. Sezon żeglarski na Jeziorsku rozpoczyna się już wiosną. Organizowane są tutaj wtedy ogólnopolskie zawody "Jeziorsko Cup". Aż do jesieni po jeziorze pływa sporo żagli.

Jeziorsko
Jeziorsko
Ostrów Warcki - Jeziorsko
Ostrów Warcki - Jeziorsko

Atrakcje w okolicy

Również okolica zbiornika Jeziorsko jest bardzo atrakcyjna. Na południu odwiedzić można Sieradzki Park Etnograficzny w Sieradzu, zaś północną stroną zbiornika wiedzie droga 478, którą możemy dojechać do słynnych Term w Uniejowie albo ciekawego Zoo Safari Borysew w Poddębicach.Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Warta polecenia jest plaża w Ostrowie Warckim, z molo i przystanią jachtową
W pobliżu dostępna gastronomia i hotel oraz camping
Bilety: wstęp bezpłatny
Parking: bezpłatny

Adres

Jeziorsko
Łyszkowice (zapora), Ostrów Warcki, Jeziorsko

GPS: 51°48'12N, 18°39'35E

Zbiornik Jeziorsko na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Uniejowa wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Uniejów noclegi

Uniejów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Jeziorsko
Jeziorsko
Jeziorsko
Ostrów Warcki
Zbiornik Jeziorsko, arkadyjusz
Jeziorsko
Jeziorsko
Jeziorsko
51°48'12N, 18°39'35E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
Zbiornik Jeziorsko to ciekawe i spokojne miejsce na wypoczynek letni nad wodą. Nie spotkaliśmy tu wielu osób, wręcz było pustawo, a to było lato. Polecam to miejsce, jeśli ktoś lubi spokój, wodę i ładny krajobraz.

Zbiornik Jeziorsko na blogu

Wspomnienie lata nad zbiornikiem Jeziorsko

Kiedy zima za oknem, miło wrócić do ciepłych, letnich chwil, spędzonych na plaży. Myślisz, że to Mazury? Nie, to wielka woda w województwie łódzkim, w sercu Polski. Nad Jeziorskiem czeka sporo atrakcji, a plaża, molo i spory parking jest za free! Zobacz naszą relację 🙂

29 styczeń 2021 10:29
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021