Zamek Czocha, Anna Piernikarczyk

Zamek Czocha to jeden z najpiękniejszych polskich zamków. Usytuowany jest na skale nad rzeką Kwisą w pobliżu miejscowości Leśna na Dolnym Śląsku, na południe od Lubania, nad Jeziorem Leśniańskim.Historia zamku Czocha

Zamek Czocha powstał w XIII wieku jako twierdza obronna. Z biegiem lat i zmianą właścicieli jego funkcje obronne zanikały i stawał się mejscem, o którym powstawały legendy - tajemniczym, pełnym sekretów i domniemywań na temat ukrytych w jego murach skarbów.

Zwiedzanie zamku Czocha

Obecnie zamek udostępniony jest dla turystów. Jednym z niezwykle atrakcyjnych miejsc na zamku jest tajne przejście przez ruchomą szafę oraz łóżko z ukrytą zapadnią wprost do lochu, w który to wtrącano niewierne małżonki. Dodatkowo można zwiedzić Salę Tortur i pospacerować po zewnętrznych dziedzińcach.

Na zamku Czocha nagrywano wiele scen do polskich filmów jak np. "Gdzie jest generał?", "Tajemnica twierdzy szyfrów", "Wiedźmin". Jest to także do dziś ciekawe miejsce dla ekip eksploracyjnych.

Zamek Czocha
Sucha, Leśna
tel. 75/ 721-15-53
www.zamekczocha.com
Godziny zwiedzania: codziennie 10.00-18.00 ( z przewodnikiem)
Bilety: dziedzińce normalny 3 zł, ulgowy 1,50, wnętrza normalny 15 zł, ulgowy 8 zł, dzieci do lat 5 gratis

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

51°1'50" N, 15°18'12" E
Dolnośląskie
2017-03-24
2020-02-03 02:01

Noclegi w okolicy

Pałac Pakoszów

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2016-09-13 na

Zamek przereklamowany, cena 18 zł trochę za wysoka tym bardziej, że przewodnik był bardzo słaby, kolejnym minusem jest brak zniżek dla studentów i uczniów

Krajtroter ocenił to miejsce 2014-04-28 na

zamek przesliczny, ale zwiedzać go polecam z przewodnikiem. 

Avatar użytkownika
Ela
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-03-29 na

Karol jest poprostu zazdrosny :);)

A zamek mi się podoba, bardzo

i filmu "Gdzie jest generał" nie można nazawć kiepskim. Tak samo jak i reszty.

Nie wszystko musi się nam podobać.

I Karolku skoro to taki kiepski zamek to czemu byłeś w nim kilka razy??

Pozdrawiam

Krajtroter ocenił to miejsce 2013-10-11 na

Karolu piszesz chyba do Eli a nie Danusi :) Poza tym to Twoje zdanie, każdy ma prawo wg własnego uznania ocenić zamek :)

Nie byłam to się nie wypowiem, ale w Bobolicach na zamku był kręcony teledysk do Meridy Walecznej. Też super sprawa, myślę, że takie inicjatywy zawsze sa fajne i promujące nasze atrakcje a przez to turystykę.