Kazimierz to słynna Żydowska Dzielnica Krakowa, kiedyś osobne miasto dziś jedna z popularniejszych atrakcji w Krakowie, odwiedzana przez miliony turystów z całego świata. Po II wojnie światowej Kazimierz opustoszał i popadł w ruinę, jednak dziś, po latach wrócili tu dawni mieszkańcy oraz ich potomkowie i sprawiają, że to miejsce znów żyje.
Synagogi na Kazimierzu
Do dzisiaj w obrębie krakowskiego Kazimierza zachowało się kilka synagog, m.in. piękna Synagoga Tempel (ul. Miodowa 24) - najmłodsza tutejsza synagoga z XIX wieku nadal pełniąca dawną funkcję czy najstarsza w Polsce Stara Bożnica z XVI wieku (ul. Szeroka 24), w której zwiedzić można oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, prezentujący dzieje i kulturę Żydów. Niedaleko jest stoi też Synagoga Remu z kirkutem o tej samej nazwie.

Ponadto w pobliżu warto zobaczyć sklepiki żydowskie, kluby czy galerie i zaznać charakterystycznej, tutejszej atmosfery, całkiem innej od tej panującej na Rynku Głównym w Krakowie.
Festiwal Kultury Żydowskiej
Sławy Kazimierzowi przysparza dziś popularny, coroczny Festiwal Kultury Żydowskiej - znacząca impreza krzewiąca kulturę żydowską od 1988 roku. Wówczas na Kazimierzu odbywają się koncerty i wystawy, m.in. w Synagodze Tempel. Odbywa się latem.
Lista Schindlera
Właśnie na Kazimierzu w Krakowie nakręcona została "Lista Schindlera" - fantastyczny film Stevena Spielberga oparty na faktach i nagrodzonym Oskarami. Jest to historia przedsiębiorcy Oskara Schindlera, który w czasie II wojny światowej uratował przed obozem koncentracyjnym 1100 Żydów.
Żydowski Kazimierz
ul. Szeroka, ul. Miodowa, ul. Józefa i inne, Kraków

Kraków noclegi
Kraków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz
noclegi w tym miejscu.
Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!