Sky Walk w Świeradowie-Zdroju. Najwyższa wieża widokowa w Polsce i ścieżka w chmurach!

Aktualizacja: 2024-04-24
Wieża Sky Walk w Świeradowie, autor wieża Sky Walk
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4
 • Wieża jest wysoka i dodatkowe atrakcje sprawiają, że budzi sporo adrenaliny
 • Dla osób z lękiem wysokości może okazać się zbyt trudna
 • Ścieżka aż na szczyt konstrukcji jest dostępna dla wózków
 • Dzieci do 3 lat wstęp bezpłatny (należy mieć dokument potwierdzający wiek)
 • Dzieci powyżej 12 lat obowiązuje już bilet normalny (dzieci do lat 12 muszą okazać legitymację, aby obowiązywał bilet ulgowy)
 • Parking: w okolicy jest tylko parking płatny, bezpłatnie można zaparkować w mieście lub na obrzeżach
 • Na miejscu jest gastronomia

O Świeradowie-Zdroju na Dolnym Śląsku zrobiło się w Polsce kilka lat temu bardzo głośno. A to za sprawą nowej wieży widokowej ze ścieżką w chmurach, jaka tam powstała. Oczywiście mowa o wieży widokowej Sky Walk Świeradów - największym projekcie tego typu w Polsce na ten moment. Otwarcie wieży nastąpiło w czerwcu 2021 roku i od razu konstrukcja zasłynęła wśród turystów i szybko się nimi zapełniła.

Budzi wiele emocji, nie wszystkim podobają się takie konstrukcje w górach, ale to tylko przysporzyło jej popularności. My bardzo lubimy takie nowoczesne atrakcje turystyczne. Toteż chętnie ją odwiedziliśmy, by poznać jej uroki. Tym bardziej, że Sky Walk w Świeradowie-Zdroju został w 2021 roku Zwycięzcą naszych Top Atrakcji!

Wieża Sky Walk w Świeradowie
Wieża Sky Walk w Świeradowie

Sky Walk - najwyższa wieża widokowa w Polsce

Sky Walk ze ścieżką w chmurach ma wysokość 62 metry, co na ten moment stawia ją na pierwszym miejscu pod względem wysokości konstrukcji tego typu w naszym kraju. Górny taras widokowy znajduje się na wysokości około 55 metrów. Spacer na szczyt specjalną kładką, przystosowaną dla wózków, liczy około 850 metrów długości. Cała ścieżka dydaktyczna wiodąc również przez las będzie się wić przez około 3 km. Co ciekawe, wieża wkomponowana jest w las, niektóre drzewa znajdą się nawet we wnętrzu konstrukcji. To wszystko sprawia, że widzisz z niej las na różnych poziomach, nie tylko z góry.

Wieża Sky Walk w Świeradowie
Wieża Sky Walk w Świeradowie

Atrakcje Sky Walk w Świeradowie-Zdroju

 • szklana platforma na szczycie - pozwala lewitować nad przepaścią, tylko dla odważnych, choć śmiałków podziwiających panoramę z tego miejsca nie brakuje, to ulubione miejsce na selfiaki
 • kropla wody czyli siatka relaksacyjna - na wysokości około 50 metrów ponad ziemią można położyć się na siatce w kształcie kropli i odpocząć, to również atrakcja tylko dla odważnych, choć dzieci bez żadnego stresu sobie na naszych oczach skakały po niej
 • kokon pająka - siatkowa atrakcja, którą można przedostać się na inny poziom ścieżki
 • zjeżdżalnia - specjalna ślizgawka o długości nieco ponad 100 metrów, nie zawsze jest czynna i jest dodatkowo płatna
 • autorskie instalacje, pojawia się tu temat żab, bo słynie z nich to niewielkie miasto

Czy warto wybrać się na Sky Walk Świeradów-Zdrój?

Osobiście uważam, że zdecydowanie warto. Trzeba się przygotować na to, że bilet nie należy do najtańszych. Jest też problem z bezpłatnym parkingiem, choć nam się udało, a te dostępne kilkaset metrów pod wieżą są płatne i nietanie. Mimo wszystko atrakcja jest świetna. Nam nie odsłoniła wszystkich atutów, bo zabrakło pięknych widoków z powodu pogody. Mimo wszystko bardzo podobał mi się spacer po wieży. Nie było słońca, ale też nie było tłumów. Poza nami było ledwie kilka osób.

Zobacz nasz ranking Top 10 wieże widokowe Dolnego Śląska

Wieża Sky Walk w Świeradowie, autor wieża Sky Walk
Wieża Sky Walk w Świeradowie, autor wieża Sky Walk

Odczucia dla osób z lękiem wysokości na Skay Walk

Mimo sporej wysokości, idzie się bez stresu, bo nie ma schodów. Nie trzeba patrzeć w dół, a nad głową mamy cały czas zabudowaną konstrukcję. Niewielkie nachylenie ścieżki sprawia, że jest ona bezpieczna, nie stwarza problemów osobom z lękiem wysokości i jest dostępna nawet dla wózków. Ścieżka jest szeroka, przez co jest wygodnie i bezpiecznie w odczuciu.

Dopiero na ostatnim poziomie adrenalina zaczęła wzrastać, kiedy poczuło się tę przestrzeń wokół. Niesamowite, jak pewnie czuły się tutaj dzieci spotkane przypadkowo. Beztrosko skakały po siatkowej kropli wody i wchodziły bez żadnych problemów na szklaną kładkę. Ja odczuwałam niepokój, wchodząc na inne, niż drewniane podłoże. Ale emocje są przy tym bardzo pozytywne! Nam na samym szczycie akurat wielka chmura przysłoniła całkowicie widok i praktycznie było mleko wokół nas. Faktycznie poczuliśmy, się jak podczas spaceru w chmurach!

Wieża Sky Walk w Świeradowie
Wieża Sky Walk w Świeradowie
Wieża Sky Walk w Świeradowie
Wieża Sky Walk w Świeradowie

Gdzie stanęła wieża Sky Walk?

Wieża Sky Walk stanęła niemal na krańcu Polski, w Świeradowie Zdroju. Nie na szczycie jednak, jak bliźniacza wieża Dolni Morava w Czechach, tylko bliżej miasta, na zboczu góry Świeradowiec (1037 m n.p.m.). A to dlatego, aby była bardziej dostępna. Aby mógł tu wejść niemal każdy, a nie tylko Ci, którzy lubią wędrować po górach. Panorama z górnego punktu widokowego przez taką lokalizację nie jest powalająca, ale dostrzeżesz piękno Gór Izerskich i przeżyjesz ciekawy spacer podczas drogi na szczyt, pełen wrażeń. To naprawdę wyjątkowa atrakcja.

Ponadto na stoku Świeradowca zmodernizowana zostanie infrastruktura narciarska, łącznie z wyciągami. Na turystów ma teraz tutaj czekać gondola oraz nowoczesna kanapa.

Wieża Sky Walk w Świeradowie, autor wieża Sky Walk
Wieża Sky Walk w Świeradowie, autor wieża Sky Walk

Wieża w Krynicy

Podobnych ścieżek jak SkyWalk w Europie jest już kilkanaście i wszystkie cieszą się dużą popularnością! Są dostępne nawet dla rodzin z małymi dziećmi i osób niepełnosprawnych. Jako pierwsza w Polsce taka konstrukcja ze spacerem w koronach drzew powstała w Krynicy Zdroju. W 2020 roku ogłoszono ją Budową Roku. Jej popularność również jest spora, a teraz w Polsce dostępna jest kolejna, ciekawa konstrukcja w Kurzętniku, na Kurzej Górze. Kolejna wieża tego typu o nazwie Skolnity, buduje się w Wiśle.

Informacje praktyczne

SkyWalk
ul. Dąbrowskiego 6, Świeradów-Zdrój

Godziny otwarcia: cały rok pn-nd 9.00-19.00 (ostatnie wejście o 18.00)
Aktualne godziny zwiedzania i cennik znajdziesz na stronie: https://www.visitskywalk.today/
Ceny biletów: normalny 69 zł, ulgowy (3-11 lat) 53 zł
1 zjazd 10 zł
6 zjazdów 50 zł
Dzieci do lat 3 bezpłatnie (należy mieć dokument potwierdzający wiek)
Nie ma sprzedaży online, ale na miejscu poza kasą są automaty do biletów
Parking: płatny kilkaset metrów poniżej wieży
Można zaparkować w centrum miasta lub na jego obrzeżach, kilkaset metrów pod konstrukcją parkingi są drogie, a wjazd samochodem bezpośrednio pod wieżę jest niemożliwy
Obiekt dostępny jest dla wózków
Na Sky Walk nie można wchodzić ze zwierzętami, dla psów przygotowano specjalne kojce

Noclegi w Świeradowie-Zdrój

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

(4.4 głosów: 34)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 34)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Malarka66
Malarka66
Szkoda, że mam tam tak strasznie daleko, bo chętnie wybrałabym się tam na weekend 🙂
Avatar użytkownika Grzegorz O
Grzegorz O
Niesamowite miejsce w którym możemy łamać swoje lęki. No i jeszcze fantastyczne widoki.
Kasia
Piękne widoki, nie tylko z góry ale też po drodze na Sky walk.
Avatar użytkownika Lutodar
Lutodar
Byłem na wieży w 2021 w lipcu. Było super.
Avatar użytkownika Julian Ma
Julian Ma
Miejsce świetne, lecz nie należy do najtańszych...
IzaS
Atrakcją warta obejrzenia. Widoki piękne. Także dla starszych i rodzin z dziećmi. Ceny bardzo wysokie.
Avatar użytkownika Krystian Rewaj
Krystian Rewaj
Miejsce ciekawe jednak ZBYT WYGÓROWANA CENA wstępu na tego typu miejsce...
Avatar użytkownika Jacek Dobkiewicz
Jacek Dobkiewicz
Ilość i niezdyscyplinowanie ludzi zniechęca do wszystkiego. Poza tym obiekt wart zobaczenia.
vao
Witam, byłem na wieży - super sprawa, widoki są super, ale ma też minusy na wydane ponad 1,6mln zł na jej budowę zabrakło pwenie kasy na ochronę mat do zjeżdżania, tak więc jeżeli ktoś będzie chciał wejść na wieże , a później zjechać rurą - fajna sprawa - to przy wcześniej padających kilku kroplach deszczu - obsługa się zamyka i "zmywa się"od razu i później długo nie pojawia się - a w informacji podają, że "maty się suszą" i nie wiadomo kiedy zostanie otwarta zjeżdżalnia. -Na moje wydana kasa, ale już nikt nie pomyślał, żeby zabezpieczyć maty przez opadami. RADZĘ PRZED ZAKUPEM BILETU ZAPYTAĆ (oczywiście gdy wcześniej padał deszcz) CZY JEST OTWARTA ZJEŻDŻALNIA - Bo może spotkać go rozczarowanie. Miłego.
Avatar użytkownika Łukasz Piernikarczyk
Łukasz Piernikarczyk
Niezwykła wieża. Najlepsze atrakcje są na górze i nie są to tylko widoki 🙂 Szklana kładka i siatka to pomysł w dziesiątkę!
Avatar użytkownika Zbigniew Mic
Zbigniew Mic
Zbigniew Mic Eeeeeeee, byłem dziś, jest trochę luzu po c-19, wiem, są wakacje , aleeeeee, kolejka do wejścia tak na lekko 2 godziny ale bardziej na trzy......l
Avatar użytkownika piotr
piotr
Wieża jak w Czechach+szklany balkon,ale dojście mogli dla starszych lepiej zorganizować.
Avatar użytkownika Rafał Wróbel
Rafał Wróbel
Obowiązkowy punkt dla każdego turysty.
Avatar użytkownika Roksana Burzan
Roksana Burzan
Super miejsce, jedyny minus brak jakiejkolwiek kolejki a wchodzenie i schodzenie pod górę jest bardzo bardzo bardzo ciężkie
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk
Chętnie to zobaczę, lubię wieże widokowe, a to jest projekt nie byle jaki 🙂 Musi Polska podążać za Europą, bo po co ma tylu Polaków kasę zostawiać na zagranicznych wieżach, jak możemy mieć je w Polsce!
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024