Wieża Sky Walk w Świeradowie, autor wieża Sky Walk

Wieża Sky Walk w Świeradowie Zdroju

(4.2 głosów: 10)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Sky Walk - najwyższa wieża w Polsce!

Niedługo o Świeradowie Zdroju na Dolnym Śląsku zrobi się w Polsce bardzo głośno, a to za sprawą nowej wieży widokowej ze ścieżką w chmurach, jaka tam powstaje. Mowa o wieży widokowej Sky Walk w Świeradowie - największym projekcie tego typu w Polsce na ten moment. Już jest realizowany i otwarcie zapowiada się na lato 2021. Wieża ze ścieżką w chmurach ma mieć 60 metrów wysokości, górny taras widokowy ma znajdować się na wysokości około 55 metrów. Spacer przy samej wieży ma mieć długość 800 metrów, zaś cała ścieżka dydaktyczna wiodąc również przez las będzie się wić przez około 3 km.Wieża Sky Walk w Świeradowie, autor wieża Sky Walk
Wieża Sky Walk w Świeradowie, autor wieża Sky Walk

Co ciekawe, wieża będzie wkomponowana w las, niektóre drzewa znajdą się nawet we wnętrzu konstrukcji. To wszystko sprawia, że zobaczysz z niej las na różnych poziomów, nie tylko z góry. Z wieży Sky Walk w Świeradowie nie tylko można zejść, ale też zjechać specjalną ślizgawką, o długości ponad 100 metrów!

Wieża Sky Walk w Świeradowie, autor wieża Sky Walk
Wieża Sky Walk w Świeradowie, autor wieża Sky Walk

Gdzie staje wieża Sky Walk w Świeradowie?

Wieża Sky Walk staje niemal na krańcu Polski, w Świeradowie Zdroju, ale nie na szczycie, jak bliźniacza wieża w Dolni Moravie w Czechach, tylko bliżej miasta, na zboczu góry Świeradowiec (1037 m n.p.m.). A to dlatego, aby była bardziej dostępna, aby na wieżę mógł wejść niemal każdy, a nie tylko Ci, którzy lubią wędrować po górach. Niewielkie nachylenie ścieżki sprawia, że jest ona bezpieczna, nie stwarza problemów osobom z lękiem wysokości i jest dostępna nawet dla wózków.Wieża Sky Walk w Świeradowie, autor wieża Sky Walk
Wieża Sky Walk w Świeradowie, autor wieża Sky Walk

Atrakcje Sky Walk w Świeradowie

  • szklana kładka na szczycie - pozwala lewitować nad przepaścią, tylko dla odważnych 🙂
  • kropla wody czyli siatka relaksacyjna - na wysokości około 50 m będzie można położyć się siatce, tylko dla odważnych 🙂
  • kokon pająka - siatkowa atrakcja, którą można przedostać się na inny poziom ścieżki
  • zjeżdżalnia z wieży
  • autorskie instalacje, pojawia się tu temat żab

Ponadto na stoku Świeradowca zmodernizowana zostanie infrastruktura narciarska, łącznie z wyciągami. Na turystów ma teraz tutaj czekać gondola oraz nowoczesna kanapa.

Wieża w Krynicy

Podobnych ścieżek w Europie jest już kilkanaście i wszystkie cieszą się dużą popularnością! Są dostępne nawet dla rodzin z małymi dziećmi i osób niepełnosprawnych. Również w Polsce mamy już taką pierwszą wieżę widokową ze ścieżką w koronach drzew w Krynicy Zdroju, którą opisywałam w 2020 roku. Wtedy to ogłoszono ją Budową Roku. Jej popularność również jest spora, a teraz w Polsce dostępna będzie kolejna, jeszcze wyższa wieża w Świeradowie.Źródło: Zdjęcie Sky Walk i filmik pochodzą od operatora Wieży Sky Walk

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok
Obiekt dostępny dla wózków

Adres

Wieża Sky Walk
ul. Dąbrowskiego 6, Świeradów Zdrój
Strona o wieży

GPS: 50°53'60N, 15°20'14E

Świeradów Zdrój noclegi

Świeradów Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°53'60N, 15°20'14E
26 styczeń 2021
12 lipiec 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

vao
25 lipiec 2021 11:36
Witam, byłem na wieży - super sprawa, widoki są super, ale ma też minusy na wydane ponad 1,6mln zł na jej budowę zabrakło pwenie kasy na ochronę mat do zjeżdżania, tak więc jeżeli ktoś będzie chciał wejść na wieże , a później zjechać rurą - fajna sprawa - to przy wcześniej padających kilku kroplach deszczu - obsługa się zamyka i "zmywa się"od razu i później długo nie pojawia się - a w informacji podają, że "maty się suszą" i nie wiadomo kiedy zostanie otwarta zjeżdżalnia. -Na moje wydana kasa, ale już nikt nie pomyślał, żeby zabezpieczyć maty przez opadami. RADZĘ PRZED ZAKUPEM BILETU ZAPYTAĆ (oczywiście gdy wcześniej padał deszcz) CZY JEST OTWARTA ZJEŻDŻALNIA - Bo może spotkać go rozczarowanie. Miłego.
Łukasz Piernikarczyk
23 lipiec 2021 14:47
Niezwykła wieża. Najlepsze atrakcje są na górze i nie są to tylko widoki :) Szklana kładka i siatka to pomysł w dziesiątkę!
Zbigniew Mic
18 lipiec 2021 22:18
Zbigniew Mic Eeeeeeee, byłem dziś, jest trochę luzu po c-19, wiem, są wakacje , aleeeeee, kolejka do wejścia tak na lekko 2 godziny ale bardziej na trzy......l
piotr
10 lipiec 2021 20:18
Wieża jak w Czechach+szklany balkon,ale dojście mogli dla starszych lepiej zorganizować.
Rafał Wróbel
06 lipiec 2021 20:17
Obowiązkowy punkt dla każdego turysty.
Roksana Burzan
05 lipiec 2021 12:34
Super miejsce, jedyny minus brak jakiejkolwiek kolejki a wchodzenie i schodzenie pod górę jest bardzo bardzo bardzo ciężkie
Anna Piernikarczyk
26 styczeń 2021 12:36
Chętnie to zobaczę, lubię wieże widokowe, a to jest projekt nie byle jaki :) Musi Polska podążać za Europą, bo po co ma tylu Polaków kasę zostawiać na zagranicznych wieżach, jak możemy mieć je w Polsce!

Wieża Sky Walk w Świeradowie Zdroju na blogu

Znamy Top Atrakcje 2021!

Kochani, zakończył się tegoroczny plebiscyt Top Atrakcje i znamy już Zwycięzców. Jest ich 8 i już teraz są to niezaprzeczalne hity turystyczne tego lata. Największym zaskoczeniem rankingu jest województwo opolskie, które kryje aż trzech Zwycięzców, poznajcie Top Atrakcje 2021!

21 czerwiec 2021 09:52

Buduje się Sky Walk w Świeradowie

A czy Ty już słyszałeś o nowej, wielkiej inwestycji, jaka już się realizuje w Świeradowie Zdroju na Dolnym Śląsku? To Sky Walk - najwyższa w Polsce wieża widokowa ze ścieżką w chmurach, która staje na stoku Świeradowca. 

Jako że powstaje blisko miasta i kładka jest dostępna dla wózków, będzie to atrakcja praktycznie dla każdego! Podobnie jak pierwsza wieża ze ścieżką w koronach drzew w Krynicy, która przyciąga turystów już od 2019 roku.

26 styczeń 2021 13:05
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację