Zamek w Łagowie

Zamek w Łagowie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Gotycki zamek

Zamek Joannitów w Łagowie to najbardziej rozpoznawalna i widoczna już z daleka budowla w mieście, dzięki wysokiej zamkowej wieży. To stara gotycka warownia, dzisiaj pięknie odnowiona i zrewitalizowana. Zamek w Łagowie stoi w samym centrum zabytkowej części miasta, wciśniętej pomiędzy dwa malownicze jeziora - Łagowskie i Trześniowskie. Łagów z jego zamkiem to must be każdego turysty!

Zamek Joannitów w Łagowie
Zamek Joannitów w Łagowie

Historia zamku w Łagowie

Zamek w Łagowie wybudowano jeszcze w XIV wieku, ale z tego okresu zachowała się tylko jedna z sal (obecnie kawiarnia) i właśnie okazała wieża. Pozostałe fragmenty zamku przebudowano na styl barokowy w XVIII stuleciu. Właścicielami zamku przez ponad 400 lat byli zakonnicy Joannici, następnie przez pewien okres czasu stał się własnością bogatych rodów branderbuskich.

Zamek Joannitów w Łagowie
Zamek Joannitów w Łagowie

Zwiedzanie zamku w Łagowie

Obecnie w zabytkowym zamku mieści się klimatyczny hotel, restauracja oraz kawiarnia. Dla turystów udostępniono też za drobną opłatą wieżę, z której roztacza się piękny widok na Łagów, urokliwe jeziora i szerszą okolicę.

Widok z wieży zamkowej w Łagowie
Widok z wieży zamkowej w Łagowie

Informacje praktyczne

Restauracja czynna w godzinach 12.00-21.00

Zamek Joanitów
Tadeusza Kościuszki 3, Łagów
tel. 68/ 381-40-33
www.zamek-lagow.com

Noclegi w Łagowie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

Zamek Joannitów w Łagowie
Zamek Joannitów w Łagowie
Zamek Joannitów w Łagowie
Łagów zamek
(4.5 głosów: 29)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 29)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk
Zamek przedstawia się bardzo ciekawie dzięki wysokiej, gotyckiej wieży. Warto wspiąć się na nią dla widoków. My nie korzystaliśmy z restauracji zamkowej, ale też prezentuje się ładnie
Blom

od biedy można iść, ale nic szczególnego tam nie zastaniesz, widok na jezioro i tyle.

Edytowano: 2017-06-19 23:12:41

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024