Jezioro Trześniowskie
ul. Zamkowa, Szkolna i inne, Łagów
Jezioro Trześniowskie rozlewa się na północ od Łagowa lubuskiego. To wspaniały zakątek, niezwykle urokliwy, nazywany często perłą Ziemi Lubuskiej. Nic w tym dziwnego, lazurowe wody jeziora niemal wlewają się w uliczki zabytkowego miasteczka, tworząc niesamowity klimat. Jezioro Trześniowskie inaczej nazywane Ciecz, stanowiło kiedyś jedność z pobliskim Jeziorem Łagowskim, dziś są sztucznie oddzielone, jednak nadal wspólnie tworzą rozległy Łagowski Park Krajobrazowy.
Jezioro Ciecz to najgłębsze jezioro w szerokiej okolicy, często jest więc wykorzystywane przez amatorów nurkowania, przybywających tu z całej Polski! Ponadto po Jeziorze Trześniowskim pływa stateczek wycieczkowy, a na rejs można się załapać na przystani koło kościoła i zamku w Łagowie.
Jezioro Trześniowskie leży na dnie głębokiej i wąskiej rynny polodowcowej, a ponad taflą wznosi się najwyższe wzgórze Ziemi Lubuskiej - góra Bukowiec (227 m n.p.m.), toteż brzegi jeziora przypominają trochę wybrzeże fiordowe. Liczne pomosty dla wędkarzy dodają temu miejscu uroku, a także pozwalają podziwiać piękny krajobraz.
Łagów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.