Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Pomnik Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu

Pomnik Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu
50°34'28" N, 21°40'23" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Chyba nie ma w Polsce osoby, która nie kojarzyłaby postaci chłopskiego bohatera Insurekcji Kościuszkowskiej - Bartosza Głowackiego. Jego pomnik wybudowano w Tarnobrzegu w 1904 roku, co zbiegło się z odbudową, a właściwie budową od podstaw Rynku, po ogromnym pożarze. Pomnik ów, to kamienny monument ustawiony na sporym cokole.  Pomnik powstał dzięki ofiarności społeczeństwa Tarnobrzegu z okazji 110 rocznicy Insurekcji Kościuszkowskiej. Bartosz Głowacki, chłopski bohater przedstawiony jest z kosą wzniesioną ku górze, triumfalnie oparty o zdobytą armatę zwycięstwa.Obecnie Bartosz Głowacki jest swoistym symbolem miasta. Warto dodaź, iż rynek nazywany jest potocznie Placem Głowackiego, a hejnał miasta oparty jest na pieśni "Bartoszu - Bartoszu".

Pomnik Głowackiego
Rynek, Tarnobrzeg

Tarnobrzeg noclegi

Tarnobrzeg to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1132848 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020