Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie

Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie
50°3'3" N, 19°56'58" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 12:00–17:00
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: 12:00–17:00
  • czwartek: 12:00–17:00
  • piątek: 12:00–17:00
  • sobota: 10:00–17:00
  • niedziela: 10:00–17:00

Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie znajduje się w sercu Kazimierza - żydowskiej dzielnicy miasta, w przedwojennym młynie. Muzeum upamiętnia ofiary Holokaustu oraz ukazuje historię i kulturę Żydów. To zaskakujące miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Wystawy Żydowskiego Muzeum Galicja skonstruowane są w sposób przemyślany i bardzo interesujący. Poza wystawami Muzeum oferuje zwiedzanie Kazimierza i Podgórza, czyli dzielnic Krakowa.Żydowskie Muzeum Galicja 
ul. Dajwór 18, Kraków
tel. 12/ 421-68-42
info@galiciajewishmuseum.org
www.galiciajewishmuseum.org
Godziny zwiedzania: codziennie 10.00-18.00 (za wyjątkiem Yom Kippur i Bożego Narodzenia)
Bilety: normalny 15 zł, ulgowy 10 zł
 

Kraków noclegi

Kraków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Ala Otapowicz Wędrowiec 205 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1132859 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

WySpa Mszanka

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Karolina Weekendowy turysta 66 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-01-19 na

Żydowskie Muzeum Galicja jest moim zdaniem miejscem absolutnie unikatowym i godnym polecenia. Już sama przestrzeń Muzeum sprzyja nastrojowi zastanowienia nad historią i nad tym, jak możemy kształtować przyszłość.
Wystawa stała - "Śladami pamięci" w sposób doskonały ukazuje jak zmienił się krajobraz Galicji, ale także sugeruje świeże spojrzenie na żydowską przeszłość. Warto zobaczyć także część poświęconą wschodniej części Galicji ( "Pamięć niedokończona").
Polecam także wystawę tymczasową, która upamiętnia 100 lat obecności Jointu (The American Jewish Joint Distribution Committee) w Polsce. Zdjęcia są bardzo poruszające, i co ciekawe, część z nich nie była publikowana nigdy wcześniej.
Naprawdę zachęcam do zwiedzenia Muzeum. Wspaniałe miejsce, wspaniali ludzie, wspaniała atmosfera!

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020