Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie, Ala Otapowicz

Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie znajduje się w sercu Kazimierza - żydowskiej dzielnicy miasta, w przedwojennym młynie. Muzeum upamiętnia ofiary Holokaustu oraz ukazuje historię i kulturę Żydów. To zaskakujące miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. 

Wystawy Żydowskiego Muzeum Galicja skonstruowane są w sposób przemyślany i bardzo interesujący. Poza wystawami Muzeum oferuje zwiedzanie Kazimierza i Podgórza, czyli dzielnic Krakowa.

Żydowskie Muzeum Galicja 
ul. Dajwór 18, Kraków
tel. 12/ 421-68-42
info@galiciajewishmuseum.org
www.galiciajewishmuseum.org
Godziny zwiedzania: codziennie 10.00-18.00 (za wyjątkiem Yom Kippur i Bożego Narodzenia)
Bilety: normalny 15 zł, ulgowy 10 zł
 

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2017-01-19 na

Żydowskie Muzeum Galicja jest moim zdaniem miejscem absolutnie unikatowym i godnym polecenia. Już sama przestrzeń Muzeum sprzyja nastrojowi zastanowienia nad historią i nad tym, jak możemy kształtować przyszłość.
Wystawa stała - "Śladami pamięci" w sposób doskonały ukazuje jak zmienił się krajobraz Galicji, ale także sugeruje świeże spojrzenie na żydowską przeszłość. Warto zobaczyć także część poświęconą wschodniej części Galicji ( "Pamięć niedokończona").
Polecam także wystawę tymczasową, która upamiętnia 100 lat obecności Jointu (The American Jewish Joint Distribution Committee) w Polsce. Zdjęcia są bardzo poruszające, i co ciekawe, część z nich nie była publikowana nigdy wcześniej.
Naprawdę zachęcam do zwiedzenia Muzeum. Wspaniałe miejsce, wspaniali ludzie, wspaniała atmosfera!

Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020
Znajdziesz nas na: