Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Góra Zamkowa
szlak niebieski ze Szczawnicy, Pieniny

49°25'10" N, 20°25'14" E

Zamkowa Góra (799 m n.p.m.) w Krościenku nad Dunajcem znajduje się w masywie Trzech Koron w Pieninach. Prowadzi na nią szlak niebieski ze Szczawnicy oraz żółty z Krościenka, z którego na Polanie Wyrobek trzeba zejść na wspomniany niebieski szlak ze Szczawnicy.Na Górze Zamkowej w XIII wieku zbudowano warownię, która miała zapewnić Bolesławowi Wstydliwemu i jego żonie - Św. Kindze schronienie przed najazdami Tatarów. Dziś możemy oglądać tu jedynie fragmenty zamku Pieniny, bo taka jest nazwa obiektu. Była to niegdyś najwyżej położona warownia w Polsce.Zamkowa Góra w Pieninach to miejsce malownicze i chętnie odwiedzane przez turystów. Stanęły tu barierki ułatwiające zwiedzanie i poprawiające bezpieczeństwo.

Krościenko noclegi

Krościenko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Lucy i Tom Krajtroter 21318 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1133671 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zobacz inne szczyty i punkty widokowe
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Luk Nowicjusz 4 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-07-31 na
Niestety obecnie obiekt jest zamknięty do odwołania ze względu na zawalenie się części stropu.
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020