Zamkowa Góra w Pieninach, Lucy i Tom

Zamkowa Góra w Pieninach

(4.2 głosów: 30)

Zamkowa Góra (799 m n.p.m.) w Krościenku nad Dunajcem znajduje się w masywie Trzech Koron w Pieninach. Prowadzi na nią szlak niebieski ze Szczawnicy oraz żółty z Krościenka, z którego na Polanie Wyrobek trzeba zejść na wspomniany niebieski szlak ze Szczawnicy.Na Górze Zamkowej w XIII wieku zbudowano warownię, która miała zapewnić Bolesławowi Wstydliwemu i jego żonie - Św. Kindze schronienie przed najazdami Tatarów. Dziś możemy oglądać tu jedynie fragmenty zamku Pieniny, bo taka jest nazwa obiektu. Była to niegdyś najwyżej położona warownia w Polsce.

Zamkowa Góra w Pieninach to miejsce malownicze i chętnie odwiedzane przez turystów. Stanęły tu barierki ułatwiające zwiedzanie i poprawiające bezpieczeństwo.Adres

Góra Zamkowa
szlak niebieski ze Szczawnicy, Pieniny

GPS: 49°25'10N, 20°25'14E

Krościenko noclegi

Krościenko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Krościenko Pieniny
Szczyty i punkty widokowe
Normalna
szczyty czynne cały rok
49°25'10N, 20°25'14E
08 marzec 2017
12 październik 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Luk
31 lipiec 2020 07:55
Niestety obecnie obiekt jest zamknięty do odwołania ze względu na zawalenie się części stropu.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację