Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Zamek wodny jest prawdziwą ozdobą miejskiego parku w Ziębicach. To ciekawy, pięknie wyglądający zabytek, przy którym turyści chętnie robią sobie zdjęcia.Historia zamku w Ziębicach

Zameczek Wodny w Ziębicach na Dolnym Śląsku wybudowany został przed stu laty, na przełomie 1903 i 1904 roku. Wtedy to w Ziębicach założono wodociągi, które czerpały wodę ze studni głębinowej.

Zamek Wodny w Ziębicach
Zamek Wodny w Ziębicach

Powstał jednak problem z jej dostarczeniem, konieczna stała się budowa wieży ciśnień. Zdecydowano się ją umieścić ją w Parku Miejskim, na jednym z parkowych wzgórz. Towarzystwo Upiększania, bo taką wówczas nosiła nazwę spółka budowlana, dołożyło wszelkich starań, by ta budowla stała się ozdobą ziębickiego parku.

Wrocławski architekt Feliks Henry zaprojektował więc ciekawą budowlę, którą nazwano Zamkiem Wodnym. Dawna wieża ciśnień czyli ów wodny zameczek służył aż do 2001 roku.

Zamek Wodny
Zamek Wodny


Zamek Wodny
​ul. Parkowa - Park Miejski, Ziębice

 Ziębice noclegi

Ziębice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136462 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Ławica
KOLONIA LEŚNA
Hotel Niemcza Spa
Pałac Kamieniec

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020