Zamek Wodny Ziębice, mokunka

Zamek Wodny w Ziębicach

(4.2 głosów: 9)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Zamek wodny jest prawdziwą ozdobą miejskiego parku w Ziębicach. To ciekawy, pięknie wyglądający zabytek, przy którym turyści chętnie robią sobie zdjęcia.

Historia zamku w Ziębicach

Zameczek Wodny w Ziębicach na Dolnym Śląsku wybudowany został przed stu laty, na przełomie 1903 i 1904 roku. Wtedy to w Ziębicach założono wodociągi, które czerpały wodę ze studni głębinowej.

Zamek Wodny w Ziębicach, mokunka
Zamek Wodny w Ziębicach, mokunka


Powstał jednak problem z jej dostarczeniem, konieczna stała się budowa wieży ciśnień. Zdecydowano się ją umieścić ją w Parku Miejskim, na jednym z parkowych wzgórz. Towarzystwo Upiększania, bo taką wówczas nosiła nazwę spółka budowlana, dołożyło wszelkich starań, by ta budowla stała się ozdobą ziębickiego parku.

Wrocławski architekt Feliks Henry zaprojektował więc ciekawą budowlę, którą nazwano Zamkiem Wodnym. Dawna wieża ciśnień czyli ów wodny zameczek służył aż do 2001 roku.

Zamek Wodny, mokunka
Zamek Wodny, mokunka


Zamek Wodny
​ul. Parkowa - Park Miejski, Ziębice

 Ziębice noclegi

Ziębice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

50°35'47N, 17°3'0E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022