Zamek Wodny Ziębice, mokunka

Zamek Wodny w Ziębicach

(4.2 głosów: 9)

Zamek wodny jest prawdziwą ozdobą miejskiego parku w Ziębicach. To ciekawy, pięknie wyglądający zabytek, przy którym turyści chętnie robią sobie zdjęcia.Historia zamku w Ziębicach

Zameczek Wodny w Ziębicach na Dolnym Śląsku wybudowany został przed stu laty, na przełomie 1903 i 1904 roku. Wtedy to w Ziębicach założono wodociągi, które czerpały wodę ze studni głębinowej.

Zamek Wodny, mokunka
Zamek Wodny, mokunka

Powstał jednak problem z jej dostarczeniem, konieczna stała się budowa wieży ciśnień. Zdecydowano się ją umieścić ją w Parku Miejskim, na jednym z parkowych wzgórz. Towarzystwo Upiększania, bo taką wówczas nosiła nazwę spółka budowlana, dołożyło wszelkich starań, by ta budowla stała się ozdobą ziębickiego parku.Wrocławski architekt Feliks Henry zaprojektował więc ciekawą budowlę, którą nazwano Zamkiem Wodnym. Dawna wieża ciśnień czyli ów wodny zameczek służył aż do 2001 roku.

Zamek Wodny
​ul. Parkowa - Park Miejski, Ziębice 

Ziębice noclegi

Ziębice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°35'47N, 17°3'0E
22 październik 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację