Zamek w Połczynie-Zdroju, Kamila

Zamek w Połczynie-Zdroju

(4.7 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Pierwszy zamek w Połczynie, a właściwie wtedy jeszcze strażnica, stała w tym miejscu prawdopodobnie już w XIII wieku i była związana z rodem Gryfitów. Na przełomie XIII i XIV stulecia książę Bogusław IV wzniósł nowy zamek, który w okresie swego istnienia był wiele razy przebudowany, aż do wieku XVIII. Wtedy generał Antoni von Krockow zdecydował o rozebraniu zamku i na jego miejscu postawił barokowy pałac.

Pałac w Połczynie-Zdroju od czasu budowy do czasów obecnych również był wielokrotnie przebudowywany, służył m.in. jako poczta oraz jako budynek mieszkalny.Po zniszczeniach wojennych pałc został odbudowany z przeznaczeniem na cele kulturalne i dziś mieści się tu Centrum Kultury. We wnętrzu zachowały się stare łuki, ślady po kominkach oraz XVI-wieczne, ceglane piwnice, które prawdopodobnie pozostały po średniowiecznej wieży mieszkalno-obronnej.

Zamek rycerski - Centrum Kultury
ul. Wojska Polskiego 54, (ul. Zamkowa) Połczyn-Zdrój
tel. 94/ 365-41-63
kontakt@ckpolczyn.pl
www.ckpolczyn.pl

Połczyn Zdrój noclegi

Połczyn Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało już 4 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022