Zamek w Połczynie-Zdroju, Kamila

Zamek w Połczynie-Zdroju

(4.7 głosów: 3)

Pierwszy zamek w Połczynie, a właściwie wtedy jeszcze strażnica, stała w tym miejscu prawdopodobnie już w XIII wieku i była związana z rodem Gryfitów. Na przełomie XIII i XIV stulecia książę Bogusław IV wzniósł nowy zamek, który w okresie swego istnienia był wiele razy przebudowany, aż do wieku XVIII. Wtedy generał Antoni von Krockow zdecydował o rozebraniu zamku i na jego miejscu postawił barokowy pałac.Pałac w Połczynie-Zdroju od czasu budowy do czasów obecnych również był wielokrotnie przebudowywany, służył m.in. jako poczta oraz jako budynek mieszkalny.

Po zniszczeniach wojennych pałc został odbudowany z przeznaczeniem na cele kulturalne i dziś mieści się tu Centrum Kultury. We wnętrzu zachowały się stare łuki, ślady po kominkach oraz XVI-wieczne, ceglane piwnice, które prawdopodobnie pozostały po średniowiecznej wieży mieszkalno-obronnej.Zamek rycerski - Centrum Kultury
ul. Wojska Polskiego 54, (ul. Zamkowa) Połczyn-Zdrój
tel. 94/ 365-41-63
kontakt@ckpolczyn.pl
www.ckpolczyn.pl

Połczyn Zdrój noclegi

Połczyn Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°45'54N, 16°5'28E
29 sierpień 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację