Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Połczyn Zdrój
Zamki
zamki
Normalna
Zachodniopomorskie
2017-08-29
2020-01-28 13:46
53°45'54" N, 16°5'28" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Pierwszy zamek w Połczynie, a właściwie wtedy jeszcze strażnica, stała w tym miejscu prawdopodobnie już w XIII wieku i była związana z rodem Gryfitów. Na przełomie XIII i XIV stulecia książę Bogusław IV wzniósł nowy zamek, który w okresie swego istnienia był wiele razy przebudowany, aż do wieku XVIII. Wtedy generał Antoni von Krockow zdecydował o rozebraniu zamku i na jego miejscu postawił barokowy pałac.Pałac w Połczynie-Zdroju od czasu budowy do czasów obecnych również był wielokrotnie przebudowywany, służył m.in. jako poczta oraz jako budynek mieszkalny.

Po zniszczeniach wojennych pałc został odbudowany z przeznaczeniem na cele kulturalne i dziś mieści się tu Centrum Kultury. We wnętrzu zachowały się stare łuki, ślady po kominkach oraz XVI-wieczne, ceglane piwnice, które prawdopodobnie pozostały po średniowiecznej wieży mieszkalno-obronnej.

Zamek rycerski - Centrum Kultury
ul. Wojska Polskiego 54, (ul. Zamkowa) Połczyn-Zdrój
tel. 94/ 365-41-63
kontakt@ckpolczyn.pl
www.ckpolczyn.plPołczyn Zdrój noclegi

Połczyn Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kamila Wędrowiec 200 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138494 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020