50°56'31" N, 20°57'7" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Bodzentyn leżący na północny wschód od Kielc, to świętokrzyskie miasteczko, zwane kiedyś Bodzęcinem. Powstało w XIV wieku i było majątkiem biskupów krakowskich. W czasie swych długich dziejów, wiele się w Bodzentynie wydarzyło. Już w 1365 roku wzniesiono tu zamek i otoczono miasto murami obronnymi.Z zamku przebudowanego później na rezydencję zostało sporo ruin, natomiast z murów obronnych pozostało niewiele. Ledwo widoczne są one już tylko w okolicach zamku, gdyż są w znacznej części porośnięte. Nie mniej jednak ruiny na lekko pofałdowanym terenie, z widocznymi rowami, stanowiącymi kiedyś fosę, są ciekawą i mało znaną atrakcją.

Bodzentyn
Bodzentyn

Bodzentyński zamek dzisiaj

Choć z zamku zostało w sumie tylko kilka ścian, nie mniej jednak ich wielkość obrazuje, jaka to była nigdyś spora budowla. Zamek z pewnością zbudowany był z kamienia i mial kilka kondygnacji. Obok ruin widnieje dziś duża tablica informacyjna z dokładnym opisem dziejów zamku i ze szkicami jego wyglądu z czasów największej świetności.

Okolice zamku, z tego co zauważyłam, to ciekawe miejsce spacerowe, chętnie odwiedzane przez mieszkańców i turystów, którzy przyjeżdżają do tego urokliwego, niewielkiego miasteczka w województwie świętokrzyskim.

Bodzentyn
Bodzentyn
Zamek w Bodzentynie


Ruiny zamku w Bodzentynie leżą w zachodniej części miasta, niedaleko Górnego Rynku i kościoła. Najłatwiej tu dojść z rynku górnego ul. Słoneczną, za kierunkowskazami. Samochodem można podjechać pod sam zamek.

Ruiny zamku
ul. Słoneczna, Bodzentyn
Bilety: wstęp wolny

Bodzentyn
Bodzentyn


Bodzentyn Zamek w Bodzentynie Zamek w Bodzentynie Ruiny zamku w Bodzentynie

Bodzentyn noclegi

Bodzentyn to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 217837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zajazd Przystocze

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021