Bodzentyn, kasia ejsmont

Zamek w Bodzentynie

(3.9 głosów: 57)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Bodzentyn leżący na północny wschód od Kielc, to świętokrzyskie miasteczko, zwane kiedyś Bodzęcinem. Powstało w XIV wieku i było majątkiem biskupów krakowskich. W czasie swych długich dziejów, wiele się w Bodzentynie wydarzyło. Już w 1365 roku wzniesiono tu zamek i otoczono miasto murami obronnymi. Z zamku przebudowanego później na rezydencję zostało sporo ruin, natomiast z murów obronnych pozostało niewiele. Ledwo widoczne są one już tylko w okolicach zamku, gdyż są w znacznej części porośnięte. Nie mniej jednak ruiny na lekko pofałdowanym terenie, z widocznymi rowami, stanowiącymi kiedyś fosę, są ciekawą i mało znaną atrakcją.

Bodzentyn, kasia ejsmont
Bodzentyn, kasia ejsmont

Bodzentyński zamek dzisiaj

Choć z zamku zostało w sumie tylko kilka ścian, nie mniej jednak ich wielkość obrazuje, jaka to była nigdyś spora budowla. Zamek z pewnością zbudowany był z kamienia i mial kilka kondygnacji. Obok ruin widnieje dziś duża tablica informacyjna z dokładnym opisem dziejów zamku i ze szkicami jego wyglądu z czasów największej świetności. Okolice zamku, z tego co zauważyłam, to ciekawe miejsce spacerowe, chętnie odwiedzane przez mieszkańców i turystów, którzy przyjeżdżają do tego urokliwego, niewielkiego miasteczka w województwie świętokrzyskim. Ruiny zamku w Bodzentynie leżą w zachodniej części miasta, niedaleko Górnego Rynku i kościoła. Najłatwiej tu dojść z rynku górnego ul. Słoneczną, za kierunkowskazami. Samochodem można podjechać pod sam zamek.Bodzentyn, kasia ejsmont
Bodzentyn, kasia ejsmont

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Adres

Ruiny zamku
ul. Słoneczna, Bodzentyn
Bilety: wstęp wolny

GPS: 50°56'32N, 20°57'6E

Bodzentyn noclegi

Bodzentyn to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Bodzentyn, kasia ejsmont
Bodzentyn, kasia ejsmont
Zamek w Bodzentynie, mokunka
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Knypek
Za wiele z tego zamku już nie zostalo
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022