Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Zamek w Besiekierach, Patrycja Cz

Zamek w Besiekierach

(4.5 głosów: 20)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Zamek w Besiekierach, stojący na północny zachód od Łodzi, został wzniesiony na przełomie XV i XVI wieku. W połowie XVII wieku późnogotycka warownia została przebudowana przez Jana Szczawińskiego. Były to ostatnie istotne prace budowlano-remontowe w zamku, który do dzisiaj pozostaje w malowniczej ruinie.  W 1731 roku na zamku wybuchł pożar, który dokonał poważnych zniszczeń. Ówcześni właściciele dokonali remontu obniżając dom mieszkalny o jedną kondygnację, ale odtąd zamek stopniowo podupadał. Na początku XIX wieku ostatecznie budowla został opuszczona, a w połowie XIX wieku, stopniowo rozbierana przez miejscową ludność, jako darmowy budulec.

Dziś zamek w Besiekierach to bardzo malowniczy zakątek, który warto odwiedzić będąc w tych okolicach. Zamek znajduje się niedaleko granicy wojwództwa łódzkiego z Wielkopolską, pomiędzy Łęczycą a Kołem. W pobliżu powstała wiata piknikowa z ławkami, gdzie można odpocząć.Ruiny zamku
Besiekiery

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Łęczyca noclegi

Łęczyca to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°9'11N, 18°57'55E
19 maj 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację