Łęczyca
Zamki
gotyckie, zamki, ruiny
Normalna
Łódzkie
2016-05-19
2020-01-28 13:46
52°9'11" N, 18°57'55" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Zamek w Besiekierach, stojący na północny zachód od Łodzi, został wzniesiony na przełomie XV i XVI wieku. W połowie XVII wieku późnogotycka warownia została przebudowana przez Jana Szczawińskiego. Były to ostatnie istotne prace budowlano-remontowe w zamku, który do dzisiaj pozostaje w malowniczej ruinie.  W 1731 roku na zamku wybuchł pożar, który dokonał poważnych zniszczeń. Ówcześni właściciele dokonali remontu obniżając dom mieszkalny o jedną kondygnację, ale odtąd zamek stopniowo podupadał. Na początku XIX wieku ostatecznie budowla został opuszczona, a w połowie XIX wieku, stopniowo rozbierana przez miejscową ludność, jako darmowy budulec.

Dziś zamek w Besiekierach to bardzo malowniczy zakątek, który warto odwiedzić będąc w tych okolicach. Zamek znajduje się niedaleko granicy wojwództwa łódzkiego z Wielkopolską, pomiędzy Łęczycą a Kołem. W pobliżu powstała wiata piknikowa z ławkami, gdzie można odpocząć.

Ruiny zamku
BesiekieryŁęczyca noclegi

Łęczyca to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Patrycja Cz Wędrowiec 205 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145587 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021