Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Zamek Niesytno w Płoninie na Dolnym Śląsku to niewątpliwie ciekawy, średniowieczny obiekt, wart odwiedzenia. Zamek leży na Szlaku Zamków Piastowskich, pomiędzy Bolkowem a Janowicami Wielkimi.Od 2012 roku trwa odbudowa zamku, z każdym rokiem prace posuwają się do przodu, a budowla zadziwia swym pięknem. Niegdyś była to siedziba rycerzy rabusiów, a później bogatych, śląskich rodów.Najprawdopodobniej początki zamku sięgają XV wieku, później dobudowano jeszcze pałac, po wojnie znacjonalizowany. Obecnie, od 2010 roku całość należy do prywatnych właścicieli, którzy starają się przywrócić dawny blask temu miejscu. 

Zamek Niesytno
Płonina

Dolny Śląsk noclegi

Dolny Śląsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Michał Świderski Krajtroter 2981 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Pakoszów

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020