Zalew Michalina w Częstochowie , Magdalena

Zalew Michalina w Częstochowie

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Zalew Michalina w Częstochowie to zbiornik typu glinianka, powstały wskutek zalania wyrobisk po eksploatacji gliny. Zbiorniki takie charakteryzują się bardzo dużą głębokością, a co za tym idzie strefą głębinową upodabniają je do jezior. W przypadku Michaliny podczas prac wyrobiskowych dokopano się do źródła.

Następujące po tym wydarzeniu wypełnienie wodą nastąpiło tak szybko, że do dzisiaj (podobno) na dnie zalewu stoją koparki i inny sprzęt. Jest to jeden z zalewów, na którym trenują płetwonurkowie, z których relacji wynika że oprócz sprzętu wydobywczego dno Michaliny od czasu do czasu uzupełniane jest samochodami typu maluch czy łada jak również innymi niespodziankami.


Rodzinka tworząca PolskieSzlaki.pl
Hej! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Vlogerów!
Zagłosuj na nas! .
W formularzu szukaj "woj. warmińsko-mazurskie: Polskie szlaki". Głos trzeba potwierdzić kliknięciem w mailu.
Pięknie dziękujemy!
Tutaj znajdziesz dokładną instrukcję jak zagłosować.

Zbiornik otoczony jest drzewami, można jednak znaleźć przestrzeń, by spokojnie usiąść nad brzegiem, powierzchnię porasta miejscami trzcina. Michalina otoczona jest ulicami: Wojska Polskiego, Bugajską, Żarecką oraz dzielnicą – Stary Raków. Zbiornik ten odwiedzany jest przez okolicznych mieszkańców, a dostać się do niego można od strony ulicy Żareckiej, która odchodzi od ulicy Bugajskiej.

Adres

Zalew Michalina
ul. Żarecka, Częstochowa

GPS: 50°46'8N, 19°9'60E

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2022