Częstochowa
Jeziora i plaże
zalewy
Normalna
Śląskie
2019-10-27
2020-01-28 13:46

Zalew Michalina
ul. Żarecka, Częstochowa

50°46'8" N, 19°9'60" E

Zalew Michalina w Częstochowie to zbiornik typu glinianka, powstały wskutek zalania wyrobisk po eksploatacji gliny. Zbiorniki takie charakteryzują się bardzo dużą głębokością, a co za tym idzie strefą głębinową upodabniają je do jezior. W przypadku Michaliny podczas prac wyrobiskowych dokopano się do źródła.Następujące po tym wydarzeniu wypełnienie wodą nastąpiło tak szybko, że do dzisiaj (podobno) na dnie zalewu stoją koparki i inny sprzęt. Jest to jeden z zalewów, na którym trenują płetwonurkowie, z których relacji wynika że oprócz sprzętu wydobywczego dno Michaliny od czasu do czasu uzupełniane jest samochodami typu maluch czy łada jak również innymi niespodziankami.

Zbiornik otoczony jest drzewami, można jednak znaleźć przestrzeń, by spokojnie usiąść nad brzegiem, powierzchnię porasta miejscami trzcina. Michalina otoczona jest ulicami: Wojska Polskiego, Bugajską, Żarecką oraz dzielnicą – Stary Raków. Zbiornik ten odwiedzany jest przez okolicznych mieszkańców, a dostać się do niego można od strony ulicy Żareckiej, która odchodzi od ulicy Bugajskiej.

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71030 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021