Zalew Michalina w Częstochowie , Magdalena

Zalew Michalina w Częstochowie

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Zalew Michalina w Częstochowie to zbiornik typu glinianka, powstały wskutek zalania wyrobisk po eksploatacji gliny. Zbiorniki takie charakteryzują się bardzo dużą głębokością, a co za tym idzie strefą głębinową upodabniają je do jezior. W przypadku Michaliny podczas prac wyrobiskowych dokopano się do źródła.

Następujące po tym wydarzeniu wypełnienie wodą nastąpiło tak szybko, że do dzisiaj (podobno) na dnie zalewu stoją koparki i inny sprzęt. Jest to jeden z zalewów, na którym trenują płetwonurkowie, z których relacji wynika że oprócz sprzętu wydobywczego dno Michaliny od czasu do czasu uzupełniane jest samochodami typu maluch czy łada jak również innymi niespodziankami.Zbiornik otoczony jest drzewami, można jednak znaleźć przestrzeń, by spokojnie usiąść nad brzegiem, powierzchnię porasta miejscami trzcina. Michalina otoczona jest ulicami: Wojska Polskiego, Bugajską, Żarecką oraz dzielnicą – Stary Raków. Zbiornik ten odwiedzany jest przez okolicznych mieszkańców, a dostać się do niego można od strony ulicy Żareckiej, która odchodzi od ulicy Bugajskiej.

Adres

Zalew Michalina
ul. Żarecka, Częstochowa

GPS: 50°46'8N, 19°9'60E

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022