Zalew Michalina w Częstochowie , Magdalena

Zalew Michalina w Częstochowie

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Zalew Michalina w Częstochowie to zbiornik typu glinianka, powstały wskutek zalania wyrobisk po eksploatacji gliny. Zbiorniki takie charakteryzują się bardzo dużą głębokością, a co za tym idzie strefą głębinową upodabniają je do jezior. W przypadku Michaliny podczas prac wyrobiskowych dokopano się do źródła.

Następujące po tym wydarzeniu wypełnienie wodą nastąpiło tak szybko, że do dzisiaj (podobno) na dnie zalewu stoją koparki i inny sprzęt. Jest to jeden z zalewów, na którym trenują płetwonurkowie, z których relacji wynika że oprócz sprzętu wydobywczego dno Michaliny od czasu do czasu uzupełniane jest samochodami typu maluch czy łada jak również innymi niespodziankami.Zbiornik otoczony jest drzewami, można jednak znaleźć przestrzeń, by spokojnie usiąść nad brzegiem, powierzchnię porasta miejscami trzcina. Michalina otoczona jest ulicami: Wojska Polskiego, Bugajską, Żarecką oraz dzielnicą – Stary Raków. Zbiornik ten odwiedzany jest przez okolicznych mieszkańców, a dostać się do niego można od strony ulicy Żareckiej, która odchodzi od ulicy Bugajskiej.

Adres

Zalew Michalina
ul. Żarecka, Częstochowa

GPS: 50°46'8N, 19°9'60E

Zalew Michalina w Częstochowie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Częstochowy wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Częstochowa
Jeziora i plaże
Normalna
zalewy
50°46'8N, 19°9'60E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021