Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Zabytkowy tramwaj w Jeleniej Górze

Zabytkowy tramwaj w Jeleniej Górze

Na pięknym Rynku w Jeleniej Górze poza licznymi symbolami jelenia można zobaczyć zagadkowy dawny tramwaj, stojący pod samym Ratuszem. Co dziwne, w pobliżu nigdzie nie widać tramwajowych torów.Tramwaj jako IT

Ten zabytkowy tramwaj nie służy dziś do przemieszczania się, tylko stał się niecodzienną siedzibą Informacji Turystycznej. Bardzo ciekawy pomysł, dodatkowo funkcjonuje tu wakacyjna poczta! W tej nietypowej Informacji można np. zdobyć pamiątkowe stemple miasta Jelenia Góra, które wytrawni turyści zbierają do specjalnych legitymacji np. PTTK. Każdy też może odbić sobie stempel na pocztówce lub innej kartce.

Tramwaj w Jeleniej Górze
Tramwaj w Jeleniej Górze


Jak przystało na dobrą Informację Turystyczną, w tramwaju można gratisowo otrzymać informatory dotyczące Gór Izerskich, Gór Kaczawskich oraz okolicznych atrakcji turystycznych.

Zabytkowy tramwaj
Rynek, Jelenia Góra

Informacja Turystyczna w Tramwaju
Informacja Turystyczna w Tramwaju

Jelenia Góra noclegi

Jelenia Góra to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134504 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020