Wyspa Pasieka w Opolu

Wyspa Pasieka w Opolu

(4.3 głosów: 15)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Wyspa Pasieka w Opolu to naturalna wyspa, powstała po wielkiej powodzi w 1600 roku, pomiędzy rzeką Odrą, a jej odnogą Młynówką. Niegdyś w jej północnej części istniało średniowieczne grodzisko - Ostrówek. Stał tu również przez wieku zamek piastowski, którego pozostałością jest dziś Wieża Piastowska. Zamek został wyburzony przez Niemców w 1928 roku, ponieważ szkoda im było utrzymywać przestarzałą budowlę i w miejscu zamku wystawili nowoczesny wówczas budynek, z zachowaną do dziś windą Pater Noster. Na wyspie Pasieka znajduje się też słynny Amfiteatr Opolski, w którym od 1963 roku odbywa się Festiwal Piosenki Polskiej, Park zamkowy z Domkiem Lodowym i Stawem Zamkowym z multimedialną fontanną. Ciekawostką jest też Muzeum Piosenki, w której poznasz historię polskiej sceny muzycznej i festiwalu. Obecnie Pasieka jest  jedną z atrakcyjniejszych dzielnic Opola zwaną willową.

Wyspa Pasieka w Opolu
Wyspa Pasieka w Opolu
Wyspa Pasieka w Opolu
Wyspa Pasieka w Opolu
Wyspa Pasieka w Opolu
Wyspa Pasieka w Opolu
Wyspa Pasieka w Opolu
Wyspa Pasieka w Opolu

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę

Adres

Wyspa Pasieka
ul. Piastowska i inne, dojście m.in. ul. Zamkową, Opole

GPS: 50°40'0N, 17°55'10E

Wyspa Pasieka w Opolu na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Opola wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Opole noclegi

Opole to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wyspa Pasieka w Opolu
50°40'0N, 17°55'10E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022