Przełęcz Wrota Chałubińskiego leży w Tatrach, na wysokości 2022 m n.p.m. Prowadzą na nią szlaki najpierw żółty, a następnie czerwony. Po dotarciu na szczyt, od strony południowej roztacza się widok m.in. na Dolinę Ciemnosmreczyńską oraz na Wyżni Ciemnosmreczyński Staw. Patrząc na północ podziwiamy Dolinę za Mnichem. Czas przejścia od Morskiego Oka to około 2 godzin.Szlaki na Wrota Chałubińskiego

- szlak żółty spod Morskiego Oka, a następnie szlak czerwony, 2 h

Wrota Chałubińskiego
Wrota Chałubińskiego

Bukowina Tatrzańska noclegi

Bukowina Tatrzańska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Marcin M Krajtroter 5382 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zobacz inne szczyty i punkty widokowe
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Avatar użytkownika
DoRi Krajtroter 11364 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-03-17 na

Strome podejście i kamienisty szlak. Zimą trudny do zdobycia napewno. Widoki przecudne :) polecam

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021