Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Wieża w Jeleniej Górze Maciejowej

Wieża w Jeleniej Górze Maciejowej

Ciekawa wieża widokowa znajduje się w Jeleniej Górze, w dzielnicy Maciejowa, która niegdyś stanowiła odrębną wieś.Wieża pochodzi z XIX wieku a została wystawiona z polecenia niemieckiego przemysłowca Emila Beckera. Wieża jest bardzo oryginalna, ceglano-kamienna, posadowiona na planie kwadratu. Ma 5 kondygnacji, przy czym charakterystyczną cechą jej budowy jest to, iż każda kolejna, położona wyżej kondygnacja ma podstawe węższą od poprzedniej. Dodaje to wieży specyficznego uroku.Niestety dziś wieża jest zaniedbana i można ją oglądać wyłącznie z zewnątrz. Szkoda! Trudno też do niej trafić, bo brakuje kierunkowskazów. Najlepiej dość od ul. Kosynierów i dalej ścieżką na zachód

Wieża
ul. Kosynierów, Maciejowa, Jelenia Góra

Jelenia Góra noclegi

Jelenia Góra to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125691 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Pakoszów

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020