Wieża w Jeleniej Górze Maciejowej, mokunka

Wieża w Jeleniej Górze Maciejowej

(4.3 głosów: 6)

Ciekawa wieża widokowa znajduje się w Jeleniej Górze, w dzielnicy Maciejowa, która niegdyś stanowiła odrębną wieś.Wieża pochodzi z XIX wieku a została wystawiona z polecenia niemieckiego przemysłowca Emila Beckera. Wieża jest bardzo oryginalna, ceglano-kamienna, posadowiona na planie kwadratu. Ma 5 kondygnacji, przy czym charakterystyczną cechą jej budowy jest to, iż każda kolejna, położona wyżej kondygnacja ma podstawe węższą od poprzedniej. Dodaje to wieży specyficznego uroku.

Niestety dziś wieża jest zaniedbana i można ją oglądać wyłącznie z zewnątrz. Szkoda! Trudno też do niej trafić, bo brakuje kierunkowskazów. Najlepiej dość od ul. Kosynierów i dalej ścieżką na zachódWieża
ul. Kosynierów, Maciejowa, Jelenia Góra

Jelenia Góra noclegi

Jelenia Góra to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Jelenia Góra
Inne budowle
Normalna
wieże
50°54'30N, 15°49'27E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021