Uroczysko w Rząsce to przepiękne tereny nie objęte jeszcze parkiem krajobrazowym, choć istnieją takie plany. Uroczysko zakwalifikowane jest  jako teren tzw. użytków ekologicznych. Częściowo obszar Uroczyska należy do Krakowa, pozostała część do gminy Zabierzów.Uroczysko  zajmuje 60 hektarów powierzchni. Głównym celem jego powstania była ochrona pięknej i bardzo rzadkiej rośliny - fiołka bagiennego, który jest wpisany jako zagrożony wyginięciem w tzw. Polskiej Czerwonej Księdze Roślin.

Użytek Rząska to całościowy ekosystem, składający się z obszarów leśnych i wodnych. Na sporym obszarze ciekawych terenów podmokłych i bagiennych. Jest to piękny teren, gdzie odnajdziemy nieskażoną przyrodę.

Uroczysko
ul. Sarni Stok, RząskaKraków noclegi

Kraków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 217837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

WySpa Mszanka

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021