Uroczysko w Rząsce, mokunka

Uroczysko w Rząsce

(5 głosów: 4)

Uroczysko w Rząsce to przepiękne tereny nie objęte jeszcze parkiem krajobrazowym, choć istnieją takie plany. Uroczysko zakwalifikowane jest  jako teren tzw. użytków ekologicznych. Częściowo obszar Uroczyska należy do Krakowa, pozostała część do gminy Zabierzów.Uroczysko  zajmuje 60 hektarów powierzchni. Głównym celem jego powstania była ochrona pięknej i bardzo rzadkiej rośliny - fiołka bagiennego, który jest wpisany jako zagrożony wyginięciem w tzw. Polskiej Czerwonej Księdze Roślin.

Użytek Rząska to całościowy ekosystem, składający się z obszarów leśnych i wodnych. Na sporym obszarze ciekawych terenów podmokłych i bagiennych. Jest to piękny teren, gdzie odnajdziemy nieskażoną przyrodę.Uroczysko
ul. Sarni Stok, Rząska

Kraków noclegi

Kraków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kraków Jura Krakowsko Częstochowska
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
ostoje
50°5'40N, 19°51'1E
10 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację