Trasa Nordic Walking w Polanicy, mokunka

Modne ostatnio trasy Nordic Walking są ciekawą i przyjemną formą odpoczynku, polegającą na marszu ze specjalnie do tego przystosowanymi kijami. Nordic Walking to zdrowotny i sportowy tryb spędzania wolnego czasu.Polanica Zdrój to doskonałe miejsce na uprawianie tego rodzaju sportu -  leśne, parkowe i miejskie wędrówki z kijkami to nie tylko podziwianie walorów Kotliny Kłodzkiej, ale przede wszystkim ruch i zdrowy tryb życia.

Główna trasa Nordic Walking w Polanicy Zdroju rozpoczyna się w Parku Zdrojowym, przy Sanatorium "Wielka Pieniawa". Dalej zależnie już od kondycji i samopoczucia można połazikować z kijkami. Warto dodać, iż to właśnie w Polanicy w 2011 roku odbyły się Mistrzostwa Polski w Nordic Walking.

Trasy Nordic Walking
Park Zdrojowy, Polanica Zdrój

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

50°24'33" N, 16°30'38" E
Dolnośląskie
2017-02-09
2020-01-28 13:46

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2015-07-21 na

Puchar Polski w Nordic Walking na dystansie 21km 97m w Polanicy Zdrój za nami. Sprawne biuro zawodów, punktualność, pakiet startowy, woda i izotonik co 2,5 km, grochówka z wkładką bez ograniczeń. Pogoda idealna, pochmurno, około 19oC. Świetna atmosfera. Trasa to kilometr oraz 8 okrążeń 2,5 km po malowniczym parku zdrojowym. Trasa malownicza, ale przywrócił bym trasę 5 km z 2014 roku. Część trasy to kostka, płyty, asfalt, reszta to ścieżki parkowe. Profil trasy górski. Podejście w Parku Szachowym to najtrudniejszy odcinek trasy do pokonania 8 razy. Sędziowie rozstawieni gęsto więc należało uważać. Były żółte kartki i dyskwalifikacje. Plusem była spora grupa kibiców, szczególnie na wysokości Sanatorium Wielka Pieniawa. To był mój debiut na dystansie półmaratonu Nordic Walking. Założenie było ukończyć dystans w około 3,15. Na szóstym okrążeniu miałem kryzys, ale kolejne już poszły do przodu. Kilometr przed metą zaczął dokuczać mi skurcz uda. Ostatecznie wynik przerósł moje oczekiwania 02:55:33. Jestem dumny ze startu Małgorzaty – zrobiła to co miała zrobić 03:16:16. Ładne medale do kolekcji i zarazem pamiątka w przeddzień 30 rocznicy małżeństwa! Rozdanie nagród w centrum parku przy muszli koncertowej. Impreza na szóstkę.