Trasa Nordic Walking w Polanicy, mokunka

Trasy Nordic Walking w Polanicy Zdroju

(4 głosów: 9)

Modne ostatnio trasy Nordic Walking są ciekawą i przyjemną formą odpoczynku, polegającą na marszu ze specjalnie do tego przystosowanymi kijami. Nordic Walking to zdrowotny i sportowy tryb spędzania wolnego czasu.Polanica Zdrój to doskonałe miejsce na uprawianie tego rodzaju sportu -  leśne, parkowe i miejskie wędrówki z kijkami to nie tylko podziwianie walorów Kotliny Kłodzkiej, ale przede wszystkim ruch i zdrowy tryb życia.

Główna trasa Nordic Walking w Polanicy Zdroju rozpoczyna się w Parku Zdrojowym, przy Sanatorium "Wielka Pieniawa". Dalej zależnie już od kondycji i samopoczucia można połazikować z kijkami. Warto dodać, iż to właśnie w Polanicy w 2011 roku odbyły się Mistrzostwa Polski w Nordic Walking.Trasy Nordic Walking
Park Zdrojowy, Polanica Zdrój

Polanica Zdrój noclegi

Polanica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°24'33N, 16°30'38E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

kubarek23

Puchar Polski w Nordic Walking na dystansie 21km 97m w Polanicy Zdrój za nami. Sprawne biuro zawodów, punktualność, pakiet startowy, woda i izotonik co 2,5 km, grochówka z wkładką bez ograniczeń. Pogoda idealna, pochmurno, około 19oC. Świetna atmosfera. Trasa to kilometr oraz 8 okrążeń 2,5 km po malowniczym parku zdrojowym. Trasa malownicza, ale przywrócił bym trasę 5 km z 2014 roku. Część trasy to kostka, płyty, asfalt, reszta to ścieżki parkowe. Profil trasy górski. Podejście w Parku Szachowym to najtrudniejszy odcinek trasy do pokonania 8 razy. Sędziowie rozstawieni gęsto więc należało uważać. Były żółte kartki i dyskwalifikacje. Plusem była spora grupa kibiców, szczególnie na wysokości Sanatorium Wielka Pieniawa. To był mój debiut na dystansie półmaratonu Nordic Walking. Założenie było ukończyć dystans w około 3,15. Na szóstym okrążeniu miałem kryzys, ale kolejne już poszły do przodu. Kilometr przed metą zaczął dokuczać mi skurcz uda. Ostatecznie wynik przerósł moje oczekiwania 02:55:33. Jestem dumny ze startu Małgorzaty – zrobiła to co miała zrobić 03:16:16. Ładne medale do kolekcji i zarazem pamiątka w przeddzień 30 rocznicy małżeństwa! Rozdanie nagród w centrum parku przy muszli koncertowej. Impreza na szóstkę.

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021