Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Trasa Nordic Walking w Polanicy, mokunka

Trasy Nordic Walking w Polanicy Zdroju

(4 głosów: 9)
Oceń i napisz opinię

Modne ostatnio trasy Nordic Walking są ciekawą i przyjemną formą odpoczynku, polegającą na marszu ze specjalnie do tego przystosowanymi kijami. Nordic Walking to zdrowotny i sportowy tryb spędzania wolnego czasu.Polanica Zdrój to doskonałe miejsce na uprawianie tego rodzaju sportu -  leśne, parkowe i miejskie wędrówki z kijkami to nie tylko podziwianie walorów Kotliny Kłodzkiej, ale przede wszystkim ruch i zdrowy tryb życia.

Główna trasa Nordic Walking w Polanicy Zdroju rozpoczyna się w Parku Zdrojowym, przy Sanatorium "Wielka Pieniawa". Dalej zależnie już od kondycji i samopoczucia można połazikować z kijkami. Warto dodać, iż to właśnie w Polanicy w 2011 roku odbyły się Mistrzostwa Polski w Nordic Walking.Trasy Nordic Walking
Park Zdrojowy, Polanica Zdrój

Polanica Zdrój noclegi

Polanica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°24'33N, 16°30'38E
09 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

kubarek23
21 lipiec 2015 21:27

Puchar Polski w Nordic Walking na dystansie 21km 97m w Polanicy Zdrój za nami. Sprawne biuro zawodów, punktualność, pakiet startowy, woda i izotonik co 2,5 km, grochówka z wkładką bez ograniczeń. Pogoda idealna, pochmurno, około 19oC. Świetna atmosfera. Trasa to kilometr oraz 8 okrążeń 2,5 km po malowniczym parku zdrojowym. Trasa malownicza, ale przywrócił bym trasę 5 km z 2014 roku. Część trasy to kostka, płyty, asfalt, reszta to ścieżki parkowe. Profil trasy górski. Podejście w Parku Szachowym to najtrudniejszy odcinek trasy do pokonania 8 razy. Sędziowie rozstawieni gęsto więc należało uważać. Były żółte kartki i dyskwalifikacje. Plusem była spora grupa kibiców, szczególnie na wysokości Sanatorium Wielka Pieniawa. To był mój debiut na dystansie półmaratonu Nordic Walking. Założenie było ukończyć dystans w około 3,15. Na szóstym okrążeniu miałem kryzys, ale kolejne już poszły do przodu. Kilometr przed metą zaczął dokuczać mi skurcz uda. Ostatecznie wynik przerósł moje oczekiwania 02:55:33. Jestem dumny ze startu Małgorzaty – zrobiła to co miała zrobić 03:16:16. Ładne medale do kolekcji i zarazem pamiątka w przeddzień 30 rocznicy małżeństwa! Rozdanie nagród w centrum parku przy muszli koncertowej. Impreza na szóstkę.

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację