Trasy Nordic Walking w Polanicy Zdroju

Zdjęcia (1)

Modne ostatnio trasy Nordic Walking są ciekawą i przyjemną formą odpoczynku, polegającą na marszu ze specjalnie do tego przystosowanymi kijami. Nordic Walking to zdrowotny i sportowy tryb spędzania wolnego czasu.Polanica Zdrój to doskonałe miejsce na uprawianie tego rodzaju sportu -  leśne, parkowe i miejskie wędrówki z kijkami to nie tylko podziwianie walorów Kotliny Kłodzkiej, ale przede wszystkim ruch i zdrowy tryb życia.

Główna trasa Nordic Walking w Polanicy Zdroju rozpoczyna się w Parku Zdrojowym, przy Sanatorium "Wielka Pieniawa". Dalej zależnie już od kondycji i samopoczucia można połazikować z kijkami. Warto dodać, iż to właśnie w Polanicy w 2011 roku odbyły się Mistrzostwa Polski w Nordic Walking.Trasy Nordic Walking
Park Zdrojowy, Polanica Zdrój

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Powiązane miejsca

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2015-07-21 21:27:55 na

Puchar Polski w Nordic Walking na dystansie 21km 97m w Polanicy Zdrój za nami. Sprawne biuro zawodów, punktualność, pakiet startowy, woda i izotonik co 2,5 km, grochówka z wkładką bez ograniczeń. Pogoda idealna, pochmurno, około 19oC. Świetna atmosfera. Trasa to kilometr oraz 8 okrążeń 2,5 km po malowniczym parku zdrojowym. Trasa malownicza, ale przywrócił bym trasę 5 km z 2014 roku. Część trasy to kostka, płyty, asfalt, reszta to ścieżki parkowe. Profil trasy górski. Podejście w Parku Szachowym to najtrudniejszy odcinek trasy do pokonania 8 razy. Sędziowie rozstawieni gęsto więc należało uważać. Były żółte kartki i dyskwalifikacje. Plusem była spora grupa kibiców, szczególnie na wysokości Sanatorium Wielka Pieniawa. To był mój debiut na dystansie półmaratonu Nordic Walking. Założenie było ukończyć dystans w około 3,15. Na szóstym okrążeniu miałem kryzys, ale kolejne już poszły do przodu. Kilometr przed metą zaczął dokuczać mi skurcz uda. Ostatecznie wynik przerósł moje oczekiwania 02:55:33. Jestem dumny ze startu Małgorzaty – zrobiła to co miała zrobić 03:16:16. Ładne medale do kolekcji i zarazem pamiątka w przeddzień 30 rocznicy małżeństwa! Rozdanie nagród w centrum parku przy muszli koncertowej. Impreza na szóstkę.

Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: