Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Trasy Nordic Walking w Polanicy Zdroju

Trasy Nordic Walking w Polanicy Zdroju

Modne ostatnio trasy Nordic Walking są ciekawą i przyjemną formą odpoczynku, polegającą na marszu ze specjalnie do tego przystosowanymi kijami. Nordic Walking to zdrowotny i sportowy tryb spędzania wolnego czasu.Polanica Zdrój to doskonałe miejsce na uprawianie tego rodzaju sportu -  leśne, parkowe i miejskie wędrówki z kijkami to nie tylko podziwianie walorów Kotliny Kłodzkiej, ale przede wszystkim ruch i zdrowy tryb życia.Główna trasa Nordic Walking w Polanicy Zdroju rozpoczyna się w Parku Zdrojowym, przy Sanatorium "Wielka Pieniawa". Dalej zależnie już od kondycji i samopoczucia można połazikować z kijkami. Warto dodać, iż to właśnie w Polanicy w 2011 roku odbyły się Mistrzostwa Polski w Nordic Walking.

Trasy Nordic Walking
Park Zdrojowy, Polanica Zdrój

Polanica Zdrój noclegi

Polanica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125691 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Hotel Niemcza Spa
Pałac Ławica
KOLONIA LEŚNA

Wasze opinie

Avatar użytkownika
kubarek23 Uzależniony od podróży 1616 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-07-21 na

Puchar Polski w Nordic Walking na dystansie 21km 97m w Polanicy Zdrój za nami. Sprawne biuro zawodów, punktualność, pakiet startowy, woda i izotonik co 2,5 km, grochówka z wkładką bez ograniczeń. Pogoda idealna, pochmurno, około 19oC. Świetna atmosfera. Trasa to kilometr oraz 8 okrążeń 2,5 km po malowniczym parku zdrojowym. Trasa malownicza, ale przywrócił bym trasę 5 km z 2014 roku. Część trasy to kostka, płyty, asfalt, reszta to ścieżki parkowe. Profil trasy górski. Podejście w Parku Szachowym to najtrudniejszy odcinek trasy do pokonania 8 razy. Sędziowie rozstawieni gęsto więc należało uważać. Były żółte kartki i dyskwalifikacje. Plusem była spora grupa kibiców, szczególnie na wysokości Sanatorium Wielka Pieniawa. To był mój debiut na dystansie półmaratonu Nordic Walking. Założenie było ukończyć dystans w około 3,15. Na szóstym okrążeniu miałem kryzys, ale kolejne już poszły do przodu. Kilometr przed metą zaczął dokuczać mi skurcz uda. Ostatecznie wynik przerósł moje oczekiwania 02:55:33. Jestem dumny ze startu Małgorzaty – zrobiła to co miała zrobić 03:16:16. Ładne medale do kolekcji i zarazem pamiątka w przeddzień 30 rocznicy małżeństwa! Rozdanie nagród w centrum parku przy muszli koncertowej. Impreza na szóstkę.

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020