Zobacz nasz projekt Industrialne Dziedzictwo Śląska
Trasa Śladami Guntera Grassa w Gdańsku, Danusia

Trasa Śladami Guntera Grassa w Gdańsku

Trasa turystyczna w Gdańsku "Śladami Guntera Grassa"prowadzi przez miejsca, w których wychowywał się najbardziej znany mieszkaniec Gdańska-Wrzeszcza, pisarz-noblista, autor m.in. "Blaszanego bębenka" - Gunter Grass.Trasa rozpoczyna się przy ul. Lendziona 5a, gdzie w momenie narodzin pisarza mieszkali jego rodzice, wiedzie dalej do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie Grass był ochrzczony, do budynku obecnego II Liceum Ogólnokszałcącego, dawnej szkoły powszechnej, do której uczęszczał Günter Grass.

Kolejnym punktem jest Plac Wybickiego z ławeczką Grassa i Oskarka, bohatera "Blaszanego bębenka" oraz fontanną z postacią Tulli, a w dalszej części wycieczki odwiedza się rodzinny dom Grassa przy ul. Lelewela 13, szpital, w którym przyszedł na świat i wiele innych miejsc związanych bezpośrednio z życiem pisarza lub z jego twórczością.Dzieje się tak, ponieważ sporo wątków jego twórczości osadzonych jest w rodzinnym Gdańsku. Odmianą trasy śladami G. Grassa są "Literackie spacery wg powieści Güntera Grassa", gdzie turysta może zwiedzać miasto kierując się cytatami pochodzącymi z utworów Güntera Grassa. Cytaty są zamieszczone na wyznaczonych obiektach na trasie.

Trasa turystyczna Śladami Grassa
ul. Lendziona, Pl. Wybickiego, ul. Lelewela i inne, Gdańsk Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację