Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Trasa Śladami Guntera Grassa w Gdańsku

Trasa Śladami Guntera Grassa w Gdańsku

Trasa turystyczna w Gdańsku "Śladami Guntera Grassa"prowadzi przez miejsca, w których wychowywał się najbardziej znany mieszkaniec Gdańska-Wrzeszcza, pisarz-noblista, autor m.in. "Blaszanego bębenka" - Gunter Grass.Trasa rozpoczyna się przy ul. Lendziona 5a, gdzie w momenie narodzin pisarza mieszkali jego rodzice, wiedzie dalej do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie Grass był ochrzczony, do budynku obecnego II Liceum Ogólnokszałcącego, dawnej szkoły powszechnej, do której uczęszczał Günter Grass.Kolejnym punktem jest Plac Wybickiego z ławeczką Grassa i Oskarka, bohatera "Blaszanego bębenka" oraz fontanną z postacią Tulli, a w dalszej części wycieczki odwiedza się rodzinny dom Grassa przy ul. Lelewela 13, szpital, w którym przyszedł na świat i wiele innych miejsc związanych bezpośrednio z życiem pisarza lub z jego twórczością.

Dzieje się tak, ponieważ sporo wątków jego twórczości osadzonych jest w rodzinnym Gdańsku. Odmianą trasy śladami G. Grassa są "Literackie spacery wg powieści Güntera Grassa", gdzie turysta może zwiedzać miasto kierując się cytatami pochodzącymi z utworów Güntera Grassa. Cytaty są zamieszczone na wyznaczonych obiektach na trasie.

Trasa turystyczna Śladami Grassa
ul. Lendziona, Pl. Wybickiego, ul. Lelewela i inne, Gdańsk Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020