Trasa Śladami Guntera Grassa w Gdańsku, Danusia

Trasa Śladami Guntera Grassa w Gdańsku

(4.4 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Trasa turystyczna w Gdańsku "Śladami Guntera Grassa"prowadzi przez miejsca, w których wychowywał się najbardziej znany mieszkaniec Gdańska-Wrzeszcza, pisarz-noblista, autor m.in. "Blaszanego bębenka" - Gunter Grass.

Trasa rozpoczyna się przy ul. Lendziona 5a, gdzie w momenie narodzin pisarza mieszkali jego rodzice, wiedzie dalej do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie Grass był ochrzczony, do budynku obecnego II Liceum Ogólnokszałcącego, dawnej szkoły powszechnej, do której uczęszczał Günter Grass.Kolejnym punktem jest Plac Wybickiego z ławeczką Grassa i Oskarka, bohatera "Blaszanego bębenka" oraz fontanną z postacią Tulli, a w dalszej części wycieczki odwiedza się rodzinny dom Grassa przy ul. Lelewela 13, szpital, w którym przyszedł na świat i wiele innych miejsc związanych bezpośrednio z życiem pisarza lub z jego twórczością.

Dzieje się tak, ponieważ sporo wątków jego twórczości osadzonych jest w rodzinnym Gdańsku. Odmianą trasy śladami G. Grassa są "Literackie spacery wg powieści Güntera Grassa", gdzie turysta może zwiedzać miasto kierując się cytatami pochodzącymi z utworów Güntera Grassa. Cytaty są zamieszczone na wyznaczonych obiektach na trasie.

Trasa turystyczna Śladami Grassa
ul. Lendziona, Pl. Wybickiego, ul. Lelewela i inne, Gdańsk 

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Gdańsk
Normalna
szlaki trasy turystyczne
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022