Trasa rowerowa z Torunia do Chełmży, Marcin_Henioo

Oficjalne otwarcie ścieżki rowerowej, która połączyła Toruń z Chełmżą wraz z pobliskimi kąpieliskami (ośrodki wypoczynkowe w Kamionkach i Zalesiu) miało miejsce w czerwcu 2015 roku.Przebieg trasy rowerowej

36-kilometrowa droga rowerowa Toruń - Chełmża z odgałęzieniem od Sławkowa do Kamionek to najdłuższa droga rowerowa w powiecie toruńskim. Od strony Torunia biegnie wzdłuż drogi krajowej nr 91 po stronie wschodniej, a następnie wiedzie przez Łysomice, Zakrzewko, Tylice, Sławkowo, Morczyny, Mirakowo, Zalesie, Pluskowęsy, Chełmżę oraz Grzywnę.

Trasa rowerowa z Torunia do Chełmży

Na trasie znajdują się dwa piękne jeziora: Chełmżyńskie i Kamionkowskie. Poza samą asfaltową ścieżką (miejscami z kostki brukowej), wybudowano też infrastrukturę: miejsca do odpoczynku, balustrady czy mostki oraz oznakowanie ścieżki.

Ścieżka biegnie przy kilku atrakcyjnych miejscach, jak las w Łysomicach, dworek w Tylicach czy w Sławkowie, ośrodek wypoczynkowy w Zalesiu i w Kamionkach, dworek w Zalesiu i w Pluskowęsach.

Trasa rowerowa
Toruń - Chełmża, 36 kmAvatar użytkownika
Marcin_Henioo 50892 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk 1112231 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

53°10'17" N, 18°41'29" E
Kujawsko-pomorskie
2015-09-10
2020-01-28 13:46

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą