Trasa rowerowa z Torunia do Chełmży

Trasa rowerowa z Torunia do Chełmży

Oficjalne otwarcie ścieżki rowerowej, która połączyła Toruń z Chełmżą wraz z pobliskimi kąpieliskami (ośrodki wypoczynkowe w Kamionkach i Zalesiu) miało miejsce w czerwcu 2015 roku.Przebieg trasy rowerowej

36-kilometrowa droga rowerowa Toruń - Chełmża z odgałęzieniem od Sławkowa do Kamionek to najdłuższa droga rowerowa w powiecie toruńskim. Od strony Torunia biegnie wzdłuż drogi krajowej nr 91 po stronie wschodniej, a następnie wiedzie przez Łysomice, Zakrzewko, Tylice, Sławkowo, Morczyny, Mirakowo, Zalesie, Pluskowęsy, Chełmżę oraz Grzywnę.

Trasa rowerowa z Torunia do Chełmży
Trasa rowerowa z Torunia do Chełmży

Na trasie znajdują się dwa piękne jeziora: Chełmżyńskie i Kamionkowskie. Poza samą asfaltową ścieżką (miejscami z kostki brukowej), wybudowano też infrastrukturę: miejsca do odpoczynku, balustrady czy mostki oraz oznakowanie ścieżki.

Ścieżka biegnie przy kilku atrakcyjnych miejscach, jak las w Łysomicach, dworek w Tylicach czy w Sławkowie, ośrodek wypoczynkowy w Zalesiu i w Kamionkach, dworek w Zalesiu i w Pluskowęsach.

Trasa rowerowa z Torunia do Chełmży
Trasa rowerowa z Torunia do Chełmży
Trasa rowerowa z Torunia do Chełmży


Trasa rowerowa
Toruń - Chełmża, 36 km

Chełmża noclegi

Chełmża to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50945 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149528 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021