Trasa rowerowa z Torunia do Chełmży, Marcin_Henioo

Trasa rowerowa z Torunia do Chełmży

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Oficjalne otwarcie ścieżki rowerowej, która połączyła Toruń z Chełmżą wraz z pobliskimi kąpieliskami (ośrodki wypoczynkowe w Kamionkach i Zalesiu) miało miejsce w czerwcu 2015 roku.

Przebieg trasy rowerowej

36-kilometrowa droga rowerowa Toruń - Chełmża z odgałęzieniem od Sławkowa do Kamionek to najdłuższa droga rowerowa w powiecie toruńskim. Od strony Torunia biegnie wzdłuż drogi krajowej nr 91 po stronie wschodniej, a następnie wiedzie przez Łysomice, Zakrzewko, Tylice, Sławkowo, Morczyny, Mirakowo, Zalesie, Pluskowęsy, Chełmżę oraz Grzywnę.

Trasa rowerowa z Torunia do Chełmży, Marcin_Henioo
Trasa rowerowa z Torunia do Chełmży, Marcin_Henioo


Na trasie znajdują się dwa piękne jeziora: Chełmżyńskie i Kamionkowskie. Poza samą asfaltową ścieżką (miejscami z kostki brukowej), wybudowano też infrastrukturę: miejsca do odpoczynku, balustrady czy mostki oraz oznakowanie ścieżki.

Ścieżka biegnie przy kilku atrakcyjnych miejscach, jak las w Łysomicach, dworek w Tylicach czy w Sławkowie, ośrodek wypoczynkowy w Zalesiu i w Kamionkach, dworek w Zalesiu i w Pluskowęsach.

Trasa rowerowa z Torunia do Chełmży, Marcin_Henioo
Trasa rowerowa z Torunia do Chełmży, Marcin_Henioo


Trasa rowerowa
Toruń - Chełmża, 36 km

Chełmża noclegi

Chełmża to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Trasa rowerowa z Torunia do Chełmży, Marcin_Henioo
Trasa rowerowa z Torunia do Chełmży, Marcin_Henioo
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022