Trasa rowerowa z Torunia do Chełmży, Marcin_Henioo

Trasa rowerowa z Torunia do Chełmży

(5 głosów: 1)

Oficjalne otwarcie ścieżki rowerowej, która połączyła Toruń z Chełmżą wraz z pobliskimi kąpieliskami (ośrodki wypoczynkowe w Kamionkach i Zalesiu) miało miejsce w czerwcu 2015 roku.Przebieg trasy rowerowej

36-kilometrowa droga rowerowa Toruń - Chełmża z odgałęzieniem od Sławkowa do Kamionek to najdłuższa droga rowerowa w powiecie toruńskim. Od strony Torunia biegnie wzdłuż drogi krajowej nr 91 po stronie wschodniej, a następnie wiedzie przez Łysomice, Zakrzewko, Tylice, Sławkowo, Morczyny, Mirakowo, Zalesie, Pluskowęsy, Chełmżę oraz Grzywnę.

Trasa rowerowa z Torunia do Chełmży, Marcin_Henioo
Trasa rowerowa z Torunia do Chełmży, Marcin_Henioo

Na trasie znajdują się dwa piękne jeziora: Chełmżyńskie i Kamionkowskie. Poza samą asfaltową ścieżką (miejscami z kostki brukowej), wybudowano też infrastrukturę: miejsca do odpoczynku, balustrady czy mostki oraz oznakowanie ścieżki.Ścieżka biegnie przy kilku atrakcyjnych miejscach, jak las w Łysomicach, dworek w Tylicach czy w Sławkowie, ośrodek wypoczynkowy w Zalesiu i w Kamionkach, dworek w Zalesiu i w Pluskowęsach.

Trasa rowerowa z Torunia do Chełmży, Marcin_Henioo
Trasa rowerowa z Torunia do Chełmży, Marcin_Henioo

Trasa rowerowa
Toruń - Chełmża, 36 kmTrasa rowerowa z Torunia do Chełmży, Marcin_Henioo

Toruń noclegi

Toruń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°10'17N, 18°41'29E
10 wrzesień 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację