Zagłosuj na nas!
Trasa rowerowa z Torunia do Chełmży, Marcin_Henioo

Trasa rowerowa z Torunia do Chełmży

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Oficjalne otwarcie ścieżki rowerowej, która połączyła Toruń z Chełmżą wraz z pobliskimi kąpieliskami (ośrodki wypoczynkowe w Kamionkach i Zalesiu) miało miejsce w czerwcu 2015 roku.


Trwa głosowanie w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
Oddaj na nas głos (można głosować codziennie) - będzie nam niezmiernie miło!

Przebieg trasy rowerowej

36-kilometrowa droga rowerowa Toruń - Chełmża z odgałęzieniem od Sławkowa do Kamionek to najdłuższa droga rowerowa w powiecie toruńskim. Od strony Torunia biegnie wzdłuż drogi krajowej nr 91 po stronie wschodniej, a następnie wiedzie przez Łysomice, Zakrzewko, Tylice, Sławkowo, Morczyny, Mirakowo, Zalesie, Pluskowęsy, Chełmżę oraz Grzywnę.

Trasa rowerowa z Torunia do Chełmży, Marcin_Henioo
Trasa rowerowa z Torunia do Chełmży, Marcin_Henioo

Na trasie znajdują się dwa piękne jeziora: Chełmżyńskie i Kamionkowskie. Poza samą asfaltową ścieżką (miejscami z kostki brukowej), wybudowano też infrastrukturę: miejsca do odpoczynku, balustrady czy mostki oraz oznakowanie ścieżki.Ścieżka biegnie przy kilku atrakcyjnych miejscach, jak las w Łysomicach, dworek w Tylicach czy w Sławkowie, ośrodek wypoczynkowy w Zalesiu i w Kamionkach, dworek w Zalesiu i w Pluskowęsach.

Trasa rowerowa z Torunia do Chełmży, Marcin_Henioo
Trasa rowerowa z Torunia do Chełmży, Marcin_Henioo

Trasa rowerowa
Toruń - Chełmża, 36 kmTrasa rowerowa z Torunia do Chełmży na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Torunia wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Toruń noclegi

Toruń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Trasa rowerowa z Torunia do Chełmży, Marcin_Henioo
Trasa rowerowa z Torunia do Chełmży, Marcin_Henioo
53°10'17N, 18°41'29E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021