Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Poznań
Inne budowle
teatry
Normalna
Wielkopolskie
2014-03-31
2020-01-28 13:46
52°24'31" N, 16°55'25" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Teatr Polski w Poznaniu stojący przy słynnym Okrąglaku, został wybudowany w XIX wieku, ze składek społecznych wielkopolskiego społeczeństwa. Świadczy o tym napis na budynku "Naród sobie".Teatr Polski był ostoją polskości w Wielkopolsce, powstał w czasach zaborów, w głębi ulicy, bowiem taki był warunek zaborcy. Przy ulicy stały zaś inne budynki. Te zostały zburzone w latach 70-tych XX wieku i dziś Teatr widoczny jest z ulicy.Teatr Polski
ul. 27 Grudnia, Poznań

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128304 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020