Szlaki turystyczne w Gródku

Szlaki turystyczne w Gródku
Gródek
Szlaki turystyczne
szlaki
Normalna
Podlaskie
2014-09-02
2020-01-28 13:46
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Żółty Szlak do Góran: Waliły-stacja – Górany, 15 km

Szlak wiedzie leśnym duktem Nadleśnictwa Waliły, początkowo wraz ze znakami czerwonym i niebieskim. Szlak pieszy łatwy. Możliwość przejazdu rowerem lub konno.
Niebieski Szlak Napoleoński: Żednie – Krynki, 33 kmPo drodze natkniemy się na ciekawe obiekty i miejsca: rezerwat przyrody „Góra Pieszczana”, stare cmentarze, zabytki Królowego Mostu i Krynek, pamiątki powstania z 1863 roku. Szlak prowadzi w znacznej mierze przez Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej. Szlak pieszy łatwy, przejezdny rowerem lub konno.Czerwony Szlak śladami Powstania Styczniowego: Waliły-stacja – Sokółka

Początkowo wiedzie wraz ze znakami szlaku żółtego i niebieskiego. Na Szlaku natkniemy się na miejsca martyrologii związane z powstaniem z 1863 roku. Na terenie gminy Gródek są to: głaz z tablicą pamiątkową oraz mogiła powstańców, poza nimi m.in. Arboretum im. Powstańców 1863 roku w Kopnej Górze. Szlak wiedzie poprzez Puszczę Knyszyńską, w której znajduje się wiele rezerwatów przyrody takich jak "Chomontowszczyzna" - ostoja dziko żyjącego stada żubrów. Na trasie do przekroczenia wiele strumieni leśnych z krystalicznie czystą wodą. Szlak pieszy nie należy do najłatwiejszych, częściowo przejezdny rowerem i konno.

Czerwony Szlak Wzgórz Świętojańskich: Sokole (gmina Michałowo) – Supraśl

Szlak wiedzie pasem wzgórz pomiędzy rzekami Supraśl i Płoska. Natkniemy się tu na miejsca martyrologii, jak i zabytki przyrody oraz architektury. Szlak charakteryzuje się przepięknymi widokami leśnych strumieni, porośniętych lasem wzgórz i ciekawych zabytków. Szlak pieszy miejscami trudny, częściowo przejezdny rowerem i konno.

Żółty Szlak Południowym Skrajem Puszczy Knyszyńskiej: Sobolewo (pod Białymstokiem) – Wierobia

Szlak prowadzi leśnymi duktami skraju puszczy oraz niewielkim odcinkiem wzdłuż granicy z Białorusią. Na szlaku można podziwiać piękno lasów oraz główne zabytki architektoniczne gminy Gródek. Szlak pieszy łatwy, w całości przejezdny rowerem i konno.Niebieski Szlak Tatarski Mały: Waliły-stacja – Kruszyniany

Początkowo wraz ze szlakami żółtym i czerwonym wiedzie do Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej, po czym skręca w prawo by skrajem puszczy poprowadzić nas do tatarskiej wsi Kruszyniany, gdzie znajduje się najstarszy w Polsce meczet. Szlak pieszy łatwy, w całości przejezdny rowerem i konno.
Źródło: http://www.grodek.pl

Gródek noclegi

Gródek to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121217 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020