Piękny krajobraz oraz warunki naturalne Rymanowa i okolic stwarzają doskonałe możliwości rozwoju turystyki pieszej. Dlatego Nadleśnictwo Rymanów Zdrój wyszło naprzeciw oczekiwaniom turystów i wytyczyło szereg tras, ścieżek oraz szlaków do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, a nawet konnej.Szlaki te są idealne dla turystów, ale również kuracjuszy, którzy w Rymanowie poprawiają swą kondycję, zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Wędrójąc trasami mamy okazję poznawać kulturę i historię regionu, m.in. zabytki architektury drewnianej, przydrożne krzyże, figurki i kapliczki.

Rymanów

Szlaki Nadleśnictwa Rymanów

Szlaki turystyczne Nadleśnictwa Rymanów Zdrój są oznakowane dokładnie i w sposób dobrze widoczny dla turystów. Na trasach spotkamy szereg tablic dydaktycznych, opowiadających o bogatej florze i faunie regionu. Przy trasach powstały też drewniane miejsca piknikowe, często zadaszone, dobrze wkomponowane w otaczający teren.

Trasy spacerowe w Nadleśnictwie są zamknięte dla ruchu kołowego, toteż można nimi podążając w ciszy i spokoju, podziwiając piękno otaczającej nas przyrody. Większość szlaków typowo spacerowych jest dostępnych również zimą, gdyż są odśnieżane. Nadają się też dla narciarzy biegowych oraz na organizację kuligów.

Trasy Nadleśnictwa w Rymanowie
Szlaki spacerowe w Nadleśnictwie Rymanów
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 220537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020