Szlak Miedzianka-Mniszków

Zdjęcia (1)

Na terenie dawnych osad, które niegdyś stanowiły jedną miejscowość - Miedzianki i Mniszkowa, utworzony został w tym roku szlak historyczno-przyrodniczo-geologiczny w Rudawach Janowickich.Ścieżka liczy łącznie 6 km. Przy trasie znajduje się 16 pulpitów i 3 duże tablice, na których zawarta jest m.in. historia Mniszkowa i Miedzianki, górnictwa, okresu wydobycia uranu, charakterystyka dworu w Mniszkowie i w Miedziance oraz Browaru wytwarzającego piwo "Złoto Miedzianki".

A jako, że po dawnym mieście Prus pozostał tylko jeden kościół, parę domów i fragment browaru, szlak wiedzie przez malownicze łąki Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Oprócz ciekawostek zamieszczonych na tablicach, można podziwiać niezwykłą panoramę na Rudawy Janowickie, jaka roztacza się z mniszkowskich łąk.Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Pałac Pakoszów

Wasze opinie

Ela
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-10-16 08:33:12 na

Trasa jest piękna. Ukazuje nie tylko walory historyczne ale i przyrodnicze. Dodatkowo dzięki niej Miedzianka zaczyna znowu żyć. A dzięki działającego znów browaru coraz częściej się o niej mówi.

Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: