Szlak Miedzianka-Mniszków, Danuta

Szlak Miedzianka-Mniszków

(5 głosów: 6)

Na terenie dawnych osad, które niegdyś stanowiły jedną miejscowość - Miedzianki i Mniszkowa, utworzony został w tym roku szlak historyczno-przyrodniczo-geologiczny w Rudawach Janowickich.Ścieżka liczy łącznie 6 km. Przy trasie znajduje się 16 pulpitów i 3 duże tablice, na których zawarta jest m.in. historia Mniszkowa i Miedzianki, górnictwa, okresu wydobycia uranu, charakterystyka dworu w Mniszkowie i w Miedziance oraz Browaru wytwarzającego piwo "Złoto Miedzianki".

A jako, że po dawnym mieście Prus pozostał tylko jeden kościół, parę domów i fragment browaru, szlak wiedzie przez malownicze łąki Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Oprócz ciekawostek zamieszczonych na tablicach, można podziwiać niezwykłą panoramę na Rudawy Janowickie, jaka roztacza się z mniszkowskich łąk.Booking.com
Szlaki turystyczne
Normalna
szlaki
50°52'42N, 15°56'34E
07 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Ela
16 październik 2015 08:33

Trasa jest piękna. Ukazuje nie tylko walory historyczne ale i przyrodnicze. Dodatkowo dzięki niej Miedzianka zaczyna znowu żyć. A dzięki działającego znów browaru coraz częściej się o niej mówi.

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację