Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Na terenie dawnych osad, które niegdyś stanowiły jedną miejscowość - Miedzianki i Mniszkowa, utworzony został w tym roku szlak historyczno-przyrodniczo-geologiczny w Rudawach Janowickich.Ścieżka liczy łącznie 6 km. Przy trasie znajduje się 16 pulpitów i 3 duże tablice, na których zawarta jest m.in. historia Mniszkowa i Miedzianki, górnictwa, okresu wydobycia uranu, charakterystyka dworu w Mniszkowie i w Miedziance oraz Browaru wytwarzającego piwo "Złoto Miedzianki".

A jako, że po dawnym mieście Prus pozostał tylko jeden kościół, parę domów i fragment browaru, szlak wiedzie przez malownicze łąki Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Oprócz ciekawostek zamieszczonych na tablicach, można podziwiać niezwykłą panoramę na Rudawy Janowickie, jaka roztacza się z mniszkowskich łąk.

Booking.com
Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138293 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Pakoszów

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Ela Krajtroter 42848 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-10-16 na

Trasa jest piękna. Ukazuje nie tylko walory historyczne ale i przyrodnicze. Dodatkowo dzięki niej Miedzianka zaczyna znowu żyć. A dzięki działającego znów browaru coraz częściej się o niej mówi.

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020