Syrenka w Wiśle, mokunka

Syrenka w Wiśle

(3.7 głosów: 29)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Myli się ten, kto myśli, ze pomniki Syrenki są tylko w Warszawie. Otóż nie! Ponad 3-metrowy pomnik Syrenki, na kamiennym wysokim postumencie jest również w centrum Wisły, zwanej Perłą Beskidów.Syrenka w Wiśle stoi na ładnym, zadbanym skwerze niedaleko Rynku, przy Domu Zdrojowym i Hali Sportowej, powstałej przed paroma laty w centrum miasta.

Ażurowa Syrenka wiślańska

Syrenka jest o tyle ciekawa , że jest ażurowa. Prawdopodobnie zrobiona z metalowych, odpowiednio powyginanych prętów o określonej długości. Syrenka ma żółtą płetwę i ogon z wyraźnymi łuskami oraz długie włosy, reszta jest czarna.Fajnie to wygląda, wszak nie mogło Syrenki zabraknąć w Wiśle 🙂

Pomnik Syrenki
ul. 1 Maja, WisłaGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Wisła noclegi

Wisła to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wisła
Inne budowle
Mniej istotna
pomniki rzeźby syrenki
49°39'16N, 18°51'36E
15 luty 2017
31 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

MalwinaM
07 sierpień 2020 22:11
No cóż, co tu dużo pisać. Syrenka jak syrenka ni to warszawska ni wiślana.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację