Syrenka w Wiśle

Syrenka w Wiśle

Myli się ten, kto myśli, ze pomniki Syrenki są tylko w Warszawie. Otóż nie! Ponad 3-metrowy pomnik Syrenki, na kamiennym wysokim postumencie jest również w centrum Wisły, zwanej Perłą Beskidów.Syrenka w Wiśle stoi na ładnym, zadbanym skwerze niedaleko Rynku, przy Domu Zdrojowym i Hali Sportowej, powstałej przed paroma laty w centrum miasta.

Ażurowa Syrenka wiślańska

Syrenka jest o tyle ciekawa , że jest ażurowa. Prawdopodobnie zrobiona z metalowych, odpowiednio powyginanych prętów o określonej długości. Syrenka ma żółtą płetwę i ogon z wyraźnymi łuskami oraz długie włosy, reszta jest czarna.Fajnie to wygląda, wszak nie mogło Syrenki zabraknąć w Wiśle 🙂

Pomnik Syrenki
ul. 1 Maja, WisłaGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Wisła noclegi

Wisła to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

MalwinaM
07 sierpień 2020 22:11
No cóż, co tu dużo pisać. Syrenka jak syrenka ni to warszawska ni wiślana.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację