Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
49°39'16" N, 18°51'36" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Myli się ten, kto myśli, ze pomniki Syrenki są tylko w Warszawie. Otóż nie! Ponad 3-metrowy pomnik Syrenki, na kamiennym wysokim postumencie jest również w centrum Wisły, zwanej Perłą Beskidów.Syrenka w Wiśle stoi na ładnym, zadbanym skwerze niedaleko Rynku, przy Domu Zdrojowym i Hali Sportowej, powstałej przed paroma laty w centrum miasta.Ażurowa Syrenka wiślańska

Syrenka jest o tyle ciekawa , że jest ażurowa. Prawdopodobnie zrobiona z metalowych, odpowiednio powyginanych prętów o określonej długości. Syrenka ma żółtą płetwę i ogon z wyraźnymi łuskami oraz długie włosy, reszta jest czarna.

Fajnie to wygląda, wszak nie mogło Syrenki zabraknąć w Wiśle 🙂

Pomnik Syrenki
ul. 1 Maja, WisłaWisła noclegi

Wisła to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134085 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

MalwinaM Weekendowy turysta 32 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-08-07 na
No cóż, co tu dużo pisać. Syrenka jak syrenka ni to warszawska ni wiślana.
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020