Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Synagoga w Sandomierzu wzmiankowana była w źródłach historycznych już od 1569 roku. Leży ona przy wschodnim skraju Wzgórza Miejskiego.Gmina żydowska funkcjonowała w Sandomierzu od XIII wieku, a w 1367 roku Żydzi sandomierscy wraz z krakowskim Kazimierzem, otrzymali od Kazimierza Wielkiego przywilej królewski, gwarantujący specjalną opiekę monarchy.

Do położonej w centrum dawnej dzielnicy żydowskiej synagogi przylega od strony północnej budynek kahału, dobudowany tutaj w XVIII wieku. Obecnie pomieszczenia te zajmuje Archiwum Państwowe. Synagoga w Sandomierzu nakryta jest charakterystycznym łamanym dachem. Wewnątrz zachowały się cenne polichromie przedstawiające m.in. znaki zodiaku.

Synagoga
ul. Żydowska 4, SandomierzSandomierz noclegi

Sandomierz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Łukaniu Kałużniak Krajtroter 3140 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138293 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zobacz inne kościoły i obiekty sakralne
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020