Gorzowski Świnster to potoczna nazwa kontrowersyjnej rzeźby autorstwa Zbigniewa Frączkiewicza. Jej fundatorem był Józef Finster. Pomnik nagiego mężczyzny budził sprzeciw wielu mieszkańców, stąd ukuto dla niego pogardliwe określenie Świnster.Narażony na zniszczenie posąg był w latach 90-tych przesuwany z miejsca na miejsce, przez pewien czas zamknięto go nawet w magazynie. Obecnie znajduje się na skwerze przy ul. Hawelańskiej i stanowi niewątpliwie atrakcję miasta.Gorzowski Świnster
ul. Hawelańska, Gorzów Wielkopolski

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114604 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020