Stary Cmentarz Ewangelicki w Bielsku-Białej, EmiZtg

Stary Cmentarz Ewangelicki w Bielsku-Białej

(4.5 głosów: 2)

Stary Cmentarz Ewangelicki w Bielsku-Białej to zabytkowy, nieczynny cmentarz wyznaniowy założony w 1833 roku. Po zakończeniu II wojny światowej nagrobki były dewastowane, od potomków pochowanych osób żądano usunięcia niemieckich napisów, a ponadto prawdopodobnie grzebano tam po kryjomu ciała ofiar zamordowanych przez pracowników Urzędu Bezpieczeństwa.  Mimo, że spoczywają tam najznamienitsi bielszczanie, m.in. Teodor Sixt, Karl Samuel Schneider czy Philipp Johann Ferdinand Schur, to po upadku komuny jedynie nieliczne nagrobki zostały odrestaurowane.Miejsce to jest na co dzień zamknięte, zwiedzić je można jedynie w święto Wszystkich Świętych. Wtedy też urządzana jest kwesta na rzecz remontu cmentarza.

Adres

Stary Cmentarz Ewangelicki
ul. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego 12, Bielsko-Biała

GPS: 49°49'28N, 19°2'21E

Bielsko-Biała noclegi

Bielsko-Biała to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Bielsko-Biała
Cmentarze
Normalna
cmentarze
49°49'28N, 19°2'21E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021