Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Stary Cmentarz Ewangelicki w Bielsku-Białej

Stary Cmentarz Ewangelicki w Bielsku-Białej
Bielsko-Biała
Cmentarze
cmentarze
Normalna
Śląskie
2019-10-30
2020-01-28 13:46

Stary Cmentarz Ewangelicki
ul. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego 12, Bielsko-Biała

49°49'28" N, 19°2'21" E

Stary Cmentarz Ewangelicki w Bielsku-Białej to zabytkowy, nieczynny cmentarz wyznaniowy założony w 1833 roku. Po zakończeniu II wojny światowej nagrobki były dewastowane, od potomków pochowanych osób żądano usunięcia niemieckich napisów, a ponadto prawdopodobnie grzebano tam po kryjomu ciała ofiar zamordowanych przez pracowników Urzędu Bezpieczeństwa.  Mimo, że spoczywają tam najznamienitsi bielszczanie, m.in. Teodor Sixt, Karl Samuel Schneider czy Philipp Johann Ferdinand Schur, to po upadku komuny jedynie nieliczne nagrobki zostały odrestaurowane.Miejsce to jest na co dzień zamknięte, zwiedzić je można jedynie w święto Wszystkich Świętych. Wtedy też urządzana jest kwesta na rzecz remontu cmentarza.

Bielsko-Biała noclegi

Bielsko-Biała to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
EmiZtg Krajtroter 18484 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138494 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020