Śródka to stara dzielnica Poznania, która od momentu powstania w XI wieku rozwijała się jako osada targowa. Nazwa Śródka pochodzi właśnie od cotygodniowych targów odbywających się w każdą środę.Przy rynku Śródki znajduje się kościół Św. Małgorzaty Panny i Męczenniczki oraz dawny klasztor zakonu Filipinów. We wschodniej części dzielnicy zaś stoi kościół Św. Kazimierza.

Sródka

Obecnie Śródka połączona jest z pobliskim Ostrowem Tumskim i Katedrą mostem Jordana.

Dzielnica Śródka
ul. Śródka, ul. Filipińska, ul. Gdańska, Poznań

Śródka - dzielnica Poznania
Sródka
Sródka
Sródka Sródka Sródka Sródka Sródka
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1115513 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Szulej Zapaleniec 657 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-08-03 na

Zdecydowanie warto odwiedzić. Szczególnie po otwarciu ICHOTu i kilku niewielkich knajpek i kawiarenek. Zaskakująco klimatyczne miejsce.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020