Śródka to stara dzielnica Poznania, która od momentu powstania w XI wieku rozwijała się jako osada targowa. Nazwa Śródka pochodzi właśnie od cotygodniowych targów odbywających się w każdą środę.Przy rynku Śródki znajduje się kościół Św. Małgorzaty Panny i Męczenniczki oraz dawny klasztor zakonu Filipinów. We wschodniej części dzielnicy zaś stoi kościół Św. Kazimierza.

Sródka
Sródka

Obecnie Śródka połączona jest z pobliskim Ostrowem Tumskim i Katedrą mostem Jordana.

Dzielnica Śródka
ul. Śródka, ul. Filipińska, ul. Gdańska, Poznań

Sródka
Sródka
Sródka


Sródka Sródka Śródka - dzielnica Poznania Sródka Sródka

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149528 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Szulej Zapaleniec 657 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-08-03 na

Zdecydowanie warto odwiedzić. Szczególnie po otwarciu ICHOTu i kilku niewielkich knajpek i kawiarenek. Zaskakująco klimatyczne miejsce.

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021