Sobiborski Park Krajobrazowy
Sobibór
Czerwony szlak rowerowy Włodawa-Wola Uhruska

51°26'12" N, 23°35'22" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Sobiborski Park Krajobrazowy jest położony we wschodniej części województwa lubelskiego, w pobliżu granicy z Ukrainą, nieco na południe od Włodawy. Został utworzony w 1983 roku. Zajmuje powierzchnię 10 000 ha, a jego otulina 9 500 ha. Obejmuje najcenniejsze części Lasów Sobiborskich z torfowiskami i śródleśnymi jeziorami. Lasy, głównie sosnowe, brzozowe i olszowe, stanowią 75% powierzchni Parku.Sobiborski Park Krajobrazowy jest ostoją zagrożonego wyginięciem żółwia błotnego. Ponadto żyją tu wilki, bobry, żmije zygzakowate i wiele gatunków ptaków. Na terenie Sobiborskiego Parku Krajobrazowego utworzono 6 rezerwatów przyrody: Żółwiowe Błota, Trzy Jeziora, Brudzieniec, Małoziemce, Jezioro Orchowe, Magazyn.

Włodawa noclegi

Włodawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 73492 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021