Sobiborski Park Krajobrazowy, Joanna

Sobiborski Park Krajobrazowy

(5 głosów: 1)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Sobiborski Park Krajobrazowy jest położony we wschodniej części województwa lubelskiego, w pobliżu granicy z Ukrainą, nieco na południe od Włodawy. Został utworzony w 1983 roku. Zajmuje powierzchnię 10 000 ha, a jego otulina 9 500 ha. Obejmuje najcenniejsze części Lasów Sobiborskich z torfowiskami i śródleśnymi jeziorami. Lasy, głównie sosnowe, brzozowe i olszowe, stanowią 75% powierzchni Parku.Sobiborski Park Krajobrazowy jest ostoją zagrożonego wyginięciem żółwia błotnego. Ponadto żyją tu wilki, bobry, żmije zygzakowate i wiele gatunków ptaków. Na terenie Sobiborskiego Parku Krajobrazowego utworzono 6 rezerwatów przyrody: Żółwiowe Błota, Trzy Jeziora, Brudzieniec, Małoziemce, Jezioro Orchowe, Magazyn.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Adres

Sobiborski Park Krajobrazowy
Sobibór
Czerwony szlak rowerowy Włodawa-Wola Uhruska

GPS: 51°26'12N, 23°35'22E

Włodawa noclegi

Włodawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Włodawa
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
parki krajobrazowe
51°26'12N, 23°35'22E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021