Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Słupek graniczny nr 1 w Dębkach

Słupek graniczny nr 1 w Dębkach

Słupek graniczny nr 1 w Dębkach koło Karwii został zrekonstruowany w tym samym miejscu, w którym znajdował się w 1919 roku, pomiędzy II Rzeczpospolitą Polską, a Rzeszą Niemiecką. Umieszczono na nim napis "Versailles 28.06.1919r."Ma to związek z podpisanym tego dnia w Wersalu Traktatem Pokojowym, który ustanawiał nowy ład polityczny w Europie. Według relacji okolicznych mieszkańców i świadków, autentyczny granitowy słup garniczny został ścięty w 1939 roku i zawieziony jako łup zwycięstwa Hitlerowi. Inne przekazy podają, że słupek przetrwał wojnę i został zniszczony w latach późniejszych.Słupek graniczny
Dębki

Dębki noclegi

Dębki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020