Skocznie w Wiśle

Skocznie narciarskie w Wiśle Centrum

Skocznie narciarskie w Wiśle - Centrum są głównymi obiektami treningowymi KS Wisła-Ustronianka - klubu, w którym wychowywał się Adam Małysz. Na trzech skoczniach K40, K23 i K17 zostało także wyszkolonych wielu innych sportowców z polskiej drużyny skoczków.Obiekty powstały w latach 1962-64, a gruntownie zmodernizowano je w 1997 roku. We wrześniu 2005 skocznia K23 otrzymała nowe tory najazdowe.

Wisła - kompleks skoczni narciarskich, Wojtek
Wisła - kompleks skoczni narciarskich, Wojtek

Kompleks skoczni narciarskich został ponownie gruntownie przebudowany w 2015 roku. Obecnie w jego skład wchodzą 3 skocznie o punktach konstrukcyjnych: K10, K20 i K40, które zastąpiły stare i zniszczone skocznie K40, K23 oraz K17. Teren skoczni został zagospodarowany na nowo i ogrodzony, powstały nowe platformy trenerskie i nowa wieża sędziowska. Ponadto na nowo zostały utworzone zeskoki, a same skocznie wyposażono w ceramiczne tory, podnoszone belki startowe i przeźroczyste bandy od strony platform trenerskich.Skocznia o rozmiarze HS 10 w Wiśle jest najmniejszą skocznia narciarską w Beskidach. Na nowych skoczniach Centrum odbywać się mają regularnie zawody dzieci i młodzików, m.in. Lotos Cup. Trenować na nich będą głównie najmłodsi zawodnicy miejscowego klubu Wisły - Ustronianki.

Wisła - kompleks skoczni narciarskich, Wojtek
Wisła - kompleks skoczni narciarskich, Wojtek

Skocznie narciarskie
ul. Kolejowa/ul. Przy Skoczni, WisłaWisła noclegi

Wisła to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
49°39'13N, 18°51'29E
27 sierpień 2015
28 styczeń 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację