Skocznie narciarskie w Wiśle Centrum

Skocznie narciarskie w Wiśle Centrum

Skocznie narciarskie w Wiśle - Centrum są głównymi obiektami treningowymi KS Wisła-Ustronianka - klubu, w którym wychowywał się Adam Małysz. Na trzech skoczniach K40, K23 i K17 zostało także wyszkolonych wielu innych sportowców z polskiej drużyny skoczków.Obiekty powstały w latach 1962-64, a gruntownie zmodernizowano je w 1997 roku. We wrześniu 2005 skocznia K23 otrzymała nowe tory najazdowe.

Skocznie narciarskie w Wiśle Centrum
Skocznie narciarskie w Wiśle Centrum

Kompleks skoczni narciarskich został ponownie gruntownie przebudowany w 2015 roku. Obecnie w jego skład wchodzą 3 skocznie o punktach konstrukcyjnych: K10, K20 i K40, które zastąpiły stare i zniszczone skocznie K40, K23 oraz K17. Teren skoczni został zagospodarowany na nowo i ogrodzony, powstały nowe platformy trenerskie i nowa wieża sędziowska. Ponadto na nowo zostały utworzone zeskoki, a same skocznie wyposażono w ceramiczne tory, podnoszone belki startowe i przeźroczyste bandy od strony platform trenerskich.

Skocznia o rozmiarze HS 10 w Wiśle jest najmniejszą skocznia narciarską w Beskidach. Na nowych skoczniach Centrum odbywać się mają regularnie zawody dzieci i młodzików, m.in. Lotos Cup. Trenować na nich będą głównie najmłodsi zawodnicy miejscowego klubu Wisły - Ustronianki.

Wisła - kompleks skoczni narciarskich
Wisła - kompleks skoczni narciarskich


Skocznie narciarskie
ul. Kolejowa/ul. Przy Skoczni, Wisła

Wisła - kompleks skoczni narciarskich

Wisła noclegi

Wisła to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Wojtek Krajtroter 15419 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021