Skocznie w Wiśle

Skocznie narciarskie w Wiśle Centrum

(3.9 głosów: 38)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Skocznie narciarskie w Wiśle - Centrum są głównymi obiektami treningowymi KS Wisła-Ustronianka - klubu, w którym wychowywał się Adam Małysz. Na trzech skoczniach K40, K23 i K17 zostało także wyszkolonych wielu innych sportowców z polskiej drużyny skoczków.

Obiekty powstały w latach 1962-64, a gruntownie zmodernizowano je w 1997 roku. We wrześniu 2005 skocznia K23 otrzymała nowe tory najazdowe.

Skocznie narciarskie w Wiśle Centrum, Wojtek
Skocznie narciarskie w Wiśle Centrum, Wojtek


Kompleks skoczni narciarskich został ponownie gruntownie przebudowany w 2015 roku. Obecnie w jego skład wchodzą 3 skocznie o punktach konstrukcyjnych: K10, K20 i K40, które zastąpiły stare i zniszczone skocznie K40, K23 oraz K17. Teren skoczni został zagospodarowany na nowo i ogrodzony, powstały nowe platformy trenerskie i nowa wieża sędziowska. Ponadto na nowo zostały utworzone zeskoki, a same skocznie wyposażono w ceramiczne tory, podnoszone belki startowe i przeźroczyste bandy od strony platform trenerskich.

Skocznia o rozmiarze HS 10 w Wiśle jest najmniejszą skocznia narciarską w Beskidach. Na nowych skoczniach Centrum odbywać się mają regularnie zawody dzieci i młodzików, m.in. Lotos Cup. Trenować na nich będą głównie najmłodsi zawodnicy miejscowego klubu Wisły - Ustronianki.

Wisła - kompleks skoczni narciarskich, Wojtek
Wisła - kompleks skoczni narciarskich, Wojtek


Skocznie narciarskie
ul. Kolejowa/ul. Przy Skoczni, Wisła

Skocznie narciarskie w Wiśle Centrum na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Wisły wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Wisła noclegi

Wisła to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wisła - kompleks skoczni narciarskich, Wojtek
49°39'13N, 18°51'29E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021