Skocznie w Wiśle

Skocznie narciarskie w Wiśle Centrum

(3.9 głosów: 38)

Skocznie narciarskie w Wiśle - Centrum są głównymi obiektami treningowymi KS Wisła-Ustronianka - klubu, w którym wychowywał się Adam Małysz. Na trzech skoczniach K40, K23 i K17 zostało także wyszkolonych wielu innych sportowców z polskiej drużyny skoczków.Obiekty powstały w latach 1962-64, a gruntownie zmodernizowano je w 1997 roku. We wrześniu 2005 skocznia K23 otrzymała nowe tory najazdowe.

Wisła - kompleks skoczni narciarskich, Wojtek
Wisła - kompleks skoczni narciarskich, Wojtek

Kompleks skoczni narciarskich został ponownie gruntownie przebudowany w 2015 roku. Obecnie w jego skład wchodzą 3 skocznie o punktach konstrukcyjnych: K10, K20 i K40, które zastąpiły stare i zniszczone skocznie K40, K23 oraz K17. Teren skoczni został zagospodarowany na nowo i ogrodzony, powstały nowe platformy trenerskie i nowa wieża sędziowska. Ponadto na nowo zostały utworzone zeskoki, a same skocznie wyposażono w ceramiczne tory, podnoszone belki startowe i przeźroczyste bandy od strony platform trenerskich.Skocznia o rozmiarze HS 10 w Wiśle jest najmniejszą skocznia narciarską w Beskidach. Na nowych skoczniach Centrum odbywać się mają regularnie zawody dzieci i młodzików, m.in. Lotos Cup. Trenować na nich będą głównie najmłodsi zawodnicy miejscowego klubu Wisły - Ustronianki.

Wisła - kompleks skoczni narciarskich, Wojtek
Wisła - kompleks skoczni narciarskich, Wojtek

Skocznie narciarskie
ul. Kolejowa/ul. Przy Skoczni, WisłaWisła noclegi

Wisła to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°39'13N, 18°51'29E
27 sierpień 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację