Zagłosuj na nas!
Muzeum w Bóbrce, mokunka

Skansen w Bóbrce

(4.4 głosów: 38)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa im Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce znajduje się niedaleko Krosna na Podkarpaciu.


Trwa głosowanie w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
Oddaj na nas głos (można głosować codziennie) - będzie nam niezmiernie miło!

Skansen leży na ogromnym terenie i nic w tym dziwnego, zważywszy na gabaryty niektórych eksponatów. Są tu szyby naftowe, urządzenia wiertnicze, transportowe dla ropy naftowej i gazu. Mnóstwo przyrządów pomiarowych, gazomierzy, manometrów oraz takich urządzeń, których przeznaczenie byłoby zapewne tajemnicą, gdyby nie bardzo czytelne tablice z ciekawie przekazanymi informacjami.

Bóbrka koło Krosna, mokunka
Bóbrka koło Krosna, mokunka

W Skansenie w Bóbrce jest też dawny warsztat i mały zakład przerobu ropy, które jeszcze 100 lat temu funkcjonowały na Podkarpaciu. Cały Skansen jest bardzo zadbany, mnóstwo tu zieleni, równe alejki i dużo ławek, co sprzyja po prostu przyjemnemu spacerowaniu i wypoczynkowi.Maszyny z czasów Łukasiewicza

Wszystko wygląda tu niemal jak za czasów Ignacego Łukasiewicza - sławnego Polaka, Lwowskiego aptekarza. Wiele maszyn i sprzętów pamięta rzeczywiście jego czasy, a ponoć są wśród nich i takie, którymi sam Łukasiewicz się posługiwał dokonując rafinacji ropy naftowej i tworząc pierwsza lampę naftową!

Skansen Przemysłu Naftowego, mokunka
Skansen Przemysłu Naftowego, mokunka

Multimedia w Skansenie w Bóbrce

Ciekawą częścią Muzeum są dwa nowe budynki, w kształcie ogromnych zbiorników do przechowywania gazu ziemnego. Tam mieści się część multimedialna. Można więc uczestniczyć w wirtualnej wycieczce do całkiem współczesnej rafinerii. Obejrzeć wirtualnie sieć gazociągów przesyłowych na terenie Polski, a także zawędrować do "wnętrza ziemi" krętymi schodami kilka kondygnacji w dół, gdzie czekają niespodzianki w postaci dalszych pokazów multimedialnych. Obrazują nam one, jak przed milionami lat powstawały surówce naturalne ziemi.Skansen - Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazwonictwa im. Ignacego Łukasiewicza
Bóbrka, Chorkówka
tel. 13/ 433-34-89
www.bobrka.pl
Godziny zwiedzania: pn nieczynne, V-IX 9.00-17.00, VI, X 8.00-16.00, XI-III 7.00-15.00
Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 6 zł (parking bezpłatny)

Skansen w Bóbrce, mokunka
Skansen w Bóbrce, mokunka
, mokunka

 

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 07:00–15:00
  • środa: 07:00–15:00
  • czwartek: 07:00–15:00
  • piątek: 07:00–15:00
  • sobota: 07:00–15:00
  • niedziela: 07:00–15:00

Skansen w Bóbrce na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Bóbrki wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Bóbrka noclegi

Bóbrka to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Skansen Przemysłu Naftowego i Gazownictwa, mokunka
Szyb w Bóbrce, Piotr Rzewuski
49°36'59N, 21°42'37E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Knypek
Bardzo fajne miejsce, warte obejrzenia. Bilety niedrogie a zwiedzania pobieżnie że 2 h bez przewodnika
Piotr Rzewuski

Byłem tam 😁 i jeszcze wrócę . Dodał bym informację odwóch szybach ręcznie kopanych gdzie można zobaczyć bulgoczącą  rope 🙂 Skansen naprawde godny polecaniu ilość eksponatów faktycznie budzi podziw jak również makiety instalacji znajdujące się w muzeum .

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021