Muzeum w Bóbrce, mokunka

Skansen w Bóbrce

(4.4 głosów: 37)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa im Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce znajduje się niedaleko Krosna na Podkarpaciu.Skansen leży na ogromnym terenie i nic w tym dziwnego, zważywszy na gabaryty niektórych eksponatów. Są tu szyby naftowe, urządzenia wiertnicze, transportowe dla ropy naftowej i gazu. Mnóstwo przyrządów pomiarowych, gazomierzy, manometrów oraz takich urządzeń, których przeznaczenie byłoby zapewne tajemnicą, gdyby nie bardzo czytelne tablice z ciekawie przekazanymi informacjami.

Skansen Przemysłu Naftowego, mokunka
Skansen Przemysłu Naftowego, mokunka

W Skansenie w Bóbrce jest też dawny warsztat i mały zakład przerobu ropy, które jeszcze 100 lat temu funkcjonowały na Podkarpaciu. Cały Skansen jest bardzo zadbany, mnóstwo tu zieleni, równe alejki i dużo ławek, co sprzyja po prostu przyjemnemu spacerowaniu i wypoczynkowi.Maszyny z czasów Łukasiewicza

Wszystko wygląda tu niemal jak za czasów Ignacego Łukasiewicza - sławnego Polaka, Lwowskiego aptekarza. Wiele maszyn i sprzętów pamięta rzeczywiście jego czasy, a ponoć są wśród nich i takie, którymi sam Łukasiewicz się posługiwał dokonując rafinacji ropy naftowej i tworząc pierwsza lampę naftową!

Skansen w Bóbrce, mokunka
Skansen w Bóbrce, mokunka
, mokunka

Multimedia w Skansenie w Bóbrce

Ciekawą częścią Muzeum są dwa nowe budynki, w kształcie ogromnych zbiorników do przechowywania gazu ziemnego. Tam mieści się część multimedialna. Można więc uczestniczyć w wirtualnej wycieczce do całkiem współczesnej rafinerii. Obejrzeć wirtualnie sieć gazociągów przesyłowych na terenie Polski, a także zawędrować do "wnętrza ziemi" krętymi schodami kilka kondygnacji w dół, gdzie czekają niespodzianki w postaci dalszych pokazów multimedialnych. Obrazują nam one, jak przed milionami lat powstawały surówce naturalne ziemi.Skansen - Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazwonictwa im. Ignacego Łukasiewicza
Bóbrka, Chorkówka
tel. 13/ 433-34-89
www.bobrka.pl
Godziny zwiedzania: pn nieczynne, V-IX 9.00-17.00, VI, X 8.00-16.00, XI-III 7.00-15.00
Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 6 zł (parking bezpłatny)

Skansen Przemysłu Naftowego i Gazownictwa, mokunka
Skansen Przemysłu Naftowego i Gazownictwa, mokunka

 

Szyb w Bóbrce, Piotr Rzewuski

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 07:00–15:00
  • środa: 07:00–15:00
  • czwartek: 07:00–15:00
  • piątek: 07:00–15:00
  • sobota: 07:00–15:00
  • niedziela: 07:00–15:00

Bóbrka noclegi

Bóbrka to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°36'59N, 21°42'37E
16 październik 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Piotr Rzewuski
25 czerwiec 2015 12:01

Byłem tam :D i jeszcze wrócę . Dodał bym informację odwóch szybach ręcznie kopanych gdzie można zobaczyć bulgoczącą  rope :) Skansen naprawde godny polecaniu ilość eksponatów faktycznie budzi podziw jak również makiety instalacji znajdujące się w muzeum .

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację