50°23'14" N, 18°36'44" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Skansen Kolejowy w Pyskowicach to skansen raczej tylko z nazwy. Choć eksponatów tu sporo, to całość bardziej przypomina zarośniętą składnicę złomu. Wszystko jest dość mocno zaniedbane i nieopisane, a wagony rdzewieją.Również dojście do skansenu jest nieciekawe, pełne dziur, studzienek itp. Również dawne budynki stacji kolejowej są zniszczone. Na jednym z nich krzywo, białą farbą napisane jest „skansen”. Jest też godło polskie - orzeł w koronie, a pod nim trudny do odszyfrowania niemiecki napis, pisany stylizowanym gotykiem.

Skansen w Pyskowicach to bardzo ciekawe miejsce, lecz brakuje tu dobrego gospodarza i pewnie pieniędzy.

Skansen kolejowy
ul. Piaskowa, Pyskowice
tel. 605-381-901Pyskowice noclegi

Pyskowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1146590 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021