Skansen Kolejowy w Pyskowicach, mokunka

Skansen Kolejowy w Pyskowicach

(4.5 głosów: 13)

Skansen Kolejowy w Pyskowicach to skansen raczej tylko z nazwy. Choć eksponatów tu sporo, to całość bardziej przypomina zarośniętą składnicę złomu. Wszystko jest dość mocno zaniedbane i nieopisane, a wagony rdzewieją.Również dojście do skansenu jest nieciekawe, pełne dziur, studzienek itp. Również dawne budynki stacji kolejowej są zniszczone. Na jednym z nich krzywo, białą farbą napisane jest „skansen”. Jest też godło polskie - orzeł w koronie, a pod nim trudny do odszyfrowania niemiecki napis, pisany stylizowanym gotykiem.

Skansen w Pyskowicach to bardzo ciekawe miejsce, lecz brakuje tu dobrego gospodarza i pewnie pieniędzy.Skansen kolejowy
ul. Piaskowa, Pyskowice
tel. 605-381-901

Pyskowice noclegi

Pyskowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Pyskowice
Muzea i skanseny
Normalna
skanseny muzea kolejowe
50°23'14N, 18°36'44E
24 wrzesień 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację