Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
50°50'48" N, 15°34'58" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

W przepięknym krajobrazie Dolnego Śląska widoczne są liczne serpentyny, strome podjazdy i wąskie drogi mające niepowtarzalny urok, wkomponowane w górski pejzaż. Jedna z takich malowniczych, krętych dróg znajduje się m.in. pomiędzy Piechowicami a Michałowicami, a na niej odnaleźć można dodatkową ciekawostkę - skalny tunel!

Piechowice
Piechowice

Obiekt wygląda zjawiskowo o każdej porze roku. Jadąc od strony Piechowic widzimy znaki oznaczające, iż mogą osypywać się kamienie oraz, że pojazdy powyżej 3 metrów nie powinny tamtędy jechać. I nagle ukazuje się wykuty w skale granitowej tunel - jedyny taki tunel drogowy w tej części Polski.

Tunel w Piechowicach stanowi dużą atrakcję turystyczną Karkonoszy! Na drodze trzeba bardzo uważać, gdyż jest wąska i kręta, a obok skalnego tunelu jest miejsce na zaparkowanie co najwyżej dwóch samochodów. Warto jednak tutaj przystanąć choć na chwilkę, bo takich atrakcji nie spotyka się dość często na swej drodze. Ponadto w pobliżu można zobaczyć i inne interesujące obiekty, jak choćby Hutę Szkła Kryształowego Julia.Tunel Skalny
ul. Sudecka, Piechowice

Piechowice noclegi

Piechowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1137778 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020