Piechowice skalny tunel

Skalny tunel w Piechowicach

(4.4 głosów: 25)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W przepięknym krajobrazie Dolnego Śląska widoczne są liczne serpentyny, strome podjazdy i wąskie drogi mające niepowtarzalny urok, wkomponowane w górski pejzaż. 

Jedna z takich malowniczych, krętych dróg znajduje się m.in. pomiędzy Piechowicami a Michałowicami, a na niej odnaleźć można dodatkową ciekawostkę - skalny tunel!

Piechowice
Piechowice


Obiekt wygląda zjawiskowo o każdej porze roku. Jadąc od strony Piechowic widzimy znaki oznaczające, iż mogą osypywać się kamienie oraz, że pojazdy powyżej 3 metrów nie powinny tamtędy jechać. I nagle ukazuje się wykuty w skale granitowej tunel - jedyny taki tunel drogowy w tej części Polski.

Tunel w Piechowicach stanowi dużą atrakcję turystyczną Karkonoszy! Na drodze trzeba bardzo uważać, gdyż jest wąska i kręta, a obok skalnego tunelu jest miejsce na zaparkowanie co najwyżej dwóch samochodów. Warto jednak tutaj przystanąć choć na chwilkę, bo takich atrakcji nie spotyka się dość często na swej drodze. Ponadto w pobliżu można zobaczyć i inne interesujące obiekty, jak choćby Hutę Szkła Kryształowego Julia.Tunel Skalny
ul. Sudecka, Piechowice

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Skalny tunel w Piechowicach na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Dolnego Śląska wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Piechowice noclegi

Piechowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Dolny Śląsk Karkonosze Piechowice
Osobliwości przyrodnicze
Normalna
skałki
50°50'48N, 15°34'58E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021