Piechowice skalny tunel

Skalny tunel w Piechowicach

(4.4 głosów: 24)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W przepięknym krajobrazie Dolnego Śląska widoczne są liczne serpentyny, strome podjazdy i wąskie drogi mające niepowtarzalny urok, wkomponowane w górski pejzaż. Jedna z takich malowniczych, krętych dróg znajduje się m.in. pomiędzy Piechowicami a Michałowicami, a na niej odnaleźć można dodatkową ciekawostkę - skalny tunel!

Obiekt wygląda zjawiskowo o każdej porze roku. Jadąc od strony Piechowic widzimy znaki oznaczające, iż mogą osypywać się kamienie oraz, że pojazdy powyżej 3 metrów nie powinny tamtędy jechać. I nagle ukazuje się wykuty w skale granitowej tunel - jedyny taki tunel drogowy w tej części Polski.Tunel w Piechowicach stanowi dużą atrakcję turystyczną Karkonoszy! Na drodze trzeba bardzo uważać, gdyż jest wąska i kręta, a obok skalnego tunelu jest miejsce na zaparkowanie co najwyżej dwóch samochodów. Warto jednak tutaj przystanąć choć na chwilkę, bo takich atrakcji nie spotyka się dość często na swej drodze. Ponadto w pobliżu można zobaczyć i inne interesujące obiekty, jak choćby Hutę Szkła Kryształowego Julia.

Tunel Skalny
ul. Sudecka, PiechowiceGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Piechowice noclegi

Piechowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Piechowice Karkonosze Dolny Śląsk
Osobliwości przyrodnicze
Normalna
skałki
50°50'48N, 15°34'58E
24 marzec 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację