Ścieżka Wokół jeziora Jaczno, Joanna

Ścieżka Wokół jeziora Jaczno

(4.8 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Ścieżka poznawcza „Wokół jeziora Jaczno” tworzy pętlę o długości 7 km. Zaczyna się i kończy w Smolnikach, okrążając, jak sama nazwa wskazuje, jezioro Jaczno. Oznakowano ją kolorem żółtym. Na trasie rozmieszczono 12 przystanków z opisującymi je tablicami informacyjnymi.

Pierwszym przystankiem jest punkt widokowy „U Pana Tadeusza”. Trasa prowadzi przez wieś Smolniki obok cmentarza z zabytkową kapliczką oraz koło kościoła parafialnego. Następnie przebiega drogą, którą w filmie „Pan Tadeusz” maszerowały wojska napoleońskie. Obok tej drogi znajduje się drugi punkt widokowy, z którego rozciąga się wyjątkowo piękny widok na jezioro Jaczno.


Rodzinka tworząca PolskieSzlaki.pl
Hej! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Vlogerów!
Wspieraj nas lajkując, komentując i udostępniając materiały na naszym i Instagramie
Pięknie dziękujemy!

Podczas dalszej części wędrówki ścieżką można zobaczyć młyn w Jacznie oraz jeziora Kamenduł i Kojle. Niezwykle malownicze krajobrazy aż się proszą, żeby uwiecznić je na zdjęciach.

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2022