Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Ścieżka poznawcza „Wokół jeziora Jaczno” tworzy pętlę o długości 7 km. Zaczyna się i kończy w Smolnikach, okrążając, jak sama nazwa wskazuje, jezioro Jaczno. Oznakowano ją kolorem żółtym. Na trasie rozmieszczono 12 przystanków z opisującymi je tablicami informacyjnymi.Pierwszym przystankiem jest punkt widokowy „U Pana Tadeusza”. Trasa prowadzi przez wieś Smolniki obok cmentarza z zabytkową kapliczką oraz koło kościoła parafialnego. Następnie przebiega drogą, którą w filmie „Pan Tadeusz” maszerowały wojska napoleońskie. Obok tej drogi znajduje się drugi punkt widokowy, z którego rozciąga się wyjątkowo piękny widok na jezioro Jaczno.

Podczas dalszej części wędrówki ścieżką można zobaczyć młyn w Jacznie oraz jeziora Kamenduł i Kojle. Niezwykle malownicze krajobrazy aż się proszą, żeby uwiecznić je na zdjęciach.

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 72474 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136669 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020