Ścieżka Wokół jeziora Jaczno, Joanna

Ścieżka Wokół jeziora Jaczno

(4.8 głosów: 4)

Ścieżka poznawcza „Wokół jeziora Jaczno” tworzy pętlę o długości 7 km. Zaczyna się i kończy w Smolnikach, okrążając, jak sama nazwa wskazuje, jezioro Jaczno. Oznakowano ją kolorem żółtym. Na trasie rozmieszczono 12 przystanków z opisującymi je tablicami informacyjnymi.Pierwszym przystankiem jest punkt widokowy „U Pana Tadeusza”. Trasa prowadzi przez wieś Smolniki obok cmentarza z zabytkową kapliczką oraz koło kościoła parafialnego. Następnie przebiega drogą, którą w filmie „Pan Tadeusz” maszerowały wojska napoleońskie. Obok tej drogi znajduje się drugi punkt widokowy, z którego rozciąga się wyjątkowo piękny widok na jezioro Jaczno.

Podczas dalszej części wędrówki ścieżką można zobaczyć młyn w Jacznie oraz jeziora Kamenduł i Kojle. Niezwykle malownicze krajobrazy aż się proszą, żeby uwiecznić je na zdjęciach.Booking.com
Szlaki turystyczne
Normalna
ścieżki
54°16'52N, 22°52'46E
28 październik 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację