Ścieżka Śladami średniowiecza w Lęborku

Ścieżka Śladami średniowiecza w Lęborku

Ścieżka turystyczna "Śladami średniowiecza" w Lęborku wiedzie wzdłuż dawnych murów obronnych i obiektów zabytkowych miasta. Jest doskonale zobrazowana i przedstawiona na tablicach informacyjnych w centrum miasta.Wędrując średniowieczną trasą mijamy między innymi Sanktuarium św. Jakuba, Basztę Oszkloną, Basztę Bluszczową, Basztę nr 27, Basztę Bractwa Rycerskiego, Basztę kwadratową, Ratusz Miejski, Dom Paula Nipkowa, Dom Młynarza, spichlerz solny i dawny zamek krzyżacki.

Większość obiektów jest wspaniale zrekonstruowana, odnowiona i opisana lub oznakowana, co czyni trasę jeszcze bardziej interesującą i godną polecenia na spacer po mieście.

Ścieżka Śladami średniowiecza
ul. Basztowa, ul. Przyzamcze i inne, LęborkLębork noclegi

Lębork to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021