Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Ścieżka Śladami księżniczki von Krampe

Ścieżka Śladami księżniczki von Krampe

Ścieżka spacerowo-dydaktyczna "Śladami księżniczki von Krampe" powstała w Krępi Słupskiej w 2011 roku, dzięki Stowarzyszeniu "Nasza Krępa". Znajduje się ona na południe od Słupska.Scieżka wiąże się ze wspomnieniem księżniczki Margaret von Krampe - żony ostatniego właściciela Krępy Słupskiej z rodziny Genthów. Na trasie ścieżki można spotkać drogowskazy kierujące turystów do najciekawszych przyrodniczo i historycznie miejsc w Krępie Słupskiej i okolicy.Na ścieżkę składają się nie tylko drogowskazy, ale również tablice informacyjne, czy tak charakterystyczne miejsca jak altana przy tarlisku w Krępie, cmentarz poniemiecki, grodzisko nad Słupią, park przypałacowy oraz kamień w miejscu pochówku Margaret.

Słupsk noclegi

Słupsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1126300 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pokoje u Witka

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020